Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyek a legkelendőbb gyümölcs...

Melyek a legkelendőbb gyümölcsök és zöldségek decemberi ünnepekkor?

Figyelt kérdés
dec. 10. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mikből vesznek a legtöbbet az emberek?

Én személy szerint mandarint, narancsot veszek illetve édesburgonyát/burgonyát az ünnepekre.

dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Mi is a narancsot és mandarint vesszük a legtöbbet, de nálunk a bogyós gyümik is alapok karácsonykor.

Zöldségből meg ugyan azt amit eddig

dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

A narancs, mandarin szinte mindenhol megy ilyenkor.

A banán is kelendő egész télen, gondolom az ünnepek alatt is veszik.

Az alma is megy szerintem, az ünnepi ételekbe is szokás tenni (pl. francia saláta), de a fahéjas, szegfűszeges illat és ízvilág is olyan karácsonyi.

Zöldségek közül pedig a krumplik mellett jellemző még a (savanyú)káposzta.

dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ananász a karácsonyi gyümölcs, mert gyerekkoromban anyukám mindig azt kapott a munkahelyén, és minden szenteste az volt a nasi <3
dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Banán, mandarin,narancs,alma ezek a legkeresettebb.Zöldség pedig savanyú káposzta leveszöldség.
dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alma, körte, banán, narancs, citrom, mandarin nyilván.



De szezonban van a datolya, birsalma, a gránátalma, a datolyaszilva (persimmon), vörös áfonya, kiwi, grépfrút, pomeló is. Ezeket ritkábban, de mint kuriózumot az ünnepre többet veszik mint egyébként.



Zöldségbõl meg a gyökerek (sárga és fehérrépa, krumpli, cékla, zeller, hagyma, édesburgonya, gyömbér), a tök, a káposzta, brokkoli, karfiol.



Ezekre is van kereslet, mert a télies ételek is ezekbõl alakultak ki.

dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mandarin, narancsot általában az ilyen citrusfélékét vesznek karácsonykor az emberek. De szerintem még a datolya is ilyen karácsonyi gyümölcs.
dec. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!