Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hol tudok beszerezni Pék...

Hol tudok beszerezni Pék ammóniáját?

Figyelt kérdés
Másnéven Baker's ammoniak . Szilveszterre szeretnénk egy hagyományos amerikai receptet kipróbálni !
2010. dec. 26. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan vegyész vagyok de azt nem tudom mi a nyavalya akar ez lenn? Mi ez? Mi célt szolgál? Fantázianévvel nem lehet mit kezdeni! Az amerikai fantázianév miért lenne értelmezhető magyarországon?
2010. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A következőt találtam Neked:


"Az ammónium-karbonát (más néven E503i, illékony só vagy agancssó) az ammónia karbonát-ionnal alkotott sója. Régebben a pék ammóniájának is nevezték, mert a modern sütőporok kifejlesztése előtt az ammónium-karbonátot alkalmazták sütőporként."


Forrás: [link]


24/L

2010. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

"Élelmiszerek esetén nincs napi maximum beviteli mennyisége, ismert mellékhatása nincs."


Az anyád nincs!! A vikipédiában néha ritka nagy baromságokat tudnak írni! Ammóniára bomlik marhája! Az maró a gyomorban! Amúgy pedig a boltban ammóniumkarbonát és ammóniumhidrogénkarbonát keveréke kapható aminek a neve Salalkáli!

2010. dec. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elmész a hiperbe és veszel szalalkálit (népiesen szalagárét). Mikor sütöd a sütit, mindjárt megérzed a jó kis ammónia illatot!
2010. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Phoney ***** válasza:

"Az anyád nincs!! A vikipédiában néha ritka nagy baromságokat tudnak írni! Ammóniára bomlik marhája! Az maró a gyomorban! Amúgy pedig a boltban ammóniumkarbonát és ammóniumhidrogénkarbonát keveréke kapható aminek a neve Salalkáli!"


Akkor talán mentsd meg a magyarok gyomrát és szerkessz a cikkhez jobb forrást, mert elég komoly referenciája van az állításnak. Egyébként a keverék maró, vagy az ammónium-karbonát, mert ez sem mindegy...

2010. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket , de anyukám régebben kapott amerikai ismerőseitől. Ők sajnos már eltávoztak az élők közül. Nekünk pontosan olyan kellene ! Magyarországon lehet kapni?


Itt egy kép: [url= [link]

2010. dec. 27. 11:46
 7/12 A kérdező kommentje:
2010. dec. 27. 11:47
 8/12 anonim ***** válasza:
A mi kis vegyesz urunk mar tobbszor beleszolt, bunkon, a sutes-fozesbe. Sajnos, az o nezete, kiserletezes a laboratoriumba, semmi koze nincs a konyhahoz.
2010. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kerdezo,

Ezt tlaltam Neke. Egy Kanadai irja, mikor M.O.-ra jonnek, kozertekben konnyen megtalaja, meg tudja venni a Pek ammoniat. Probald meg, Aldi-ban, Tescoban, stb Egy masik forumon olvastam, hogy Vancouver-ben az azsiai kozertekben lehet kapni.


tulipan commented on 12.17.2009

I am SO glad to find out what bakers ammonia is! We visit husband’s fam in Hungary every year, and this is very common in the grocery stores there. Baking powder, not so much! Yea, I can bake again when we’re there!

2010. dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg egy a Nok Lapja Forumarol:

Ha mást is érdekelne, közben megtaláltam.

Az ammónium-karbonát az a szalalkáli, és kapható szinte minden élelmiszerboltban.

2010. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!