Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Sushi alapanyagokat hol lehet...

Sushi alapanyagokat hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
Nagyobb bevásárlóközpontban lehet hozzá kapni dolgokat vagy speciális üzletet kell felkeresni?
2011. szept. 28. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

egyszerű nagy hipermarketekben érdeklödj biztos van készrecsinált

kb 2000-3000 ft/kilo

2011. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bioboltokban herbáriákban van jobban hozzávaló, de iszonyat drágák.
2011. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

gyakran csinálok szusit, az algalap (nori) és a wasabi paszta kivételével szinte bármit be tudsz szerezni egy nagyobb boltban, bevásárlóközpontban (pl. Tesco, Auchan, Cora).


- rizs: kerek szemű, lehetőleg fényezett legyen. Tescoban kapható egy Originario nevű rizs (1 kg-os kiszerelés, papírdoboz), szerintem ez hasonlít a leginkább.

- szójaszósz: ld. Tesco

- töltelék, belevaló: uborka, sajtkrém bárhol. surimi (rák-halrudacska) Tescoban a legolcsóbb, néha Intersparban is látok. halikra szintén tégelyekben, pl. Tescóban vagy akárhol máshol. nyers halat, pl. lazacot csak frissen szabad, kora reggel, elsősorban piacon vagy néha Corában akad, minden esetre én azt az ecetesen pácolt halat szoktam venni (van hozzá hagyma, "ruszli" a neve), azt vágom csíkokra.

shiitake gombát is gyakran látok Tescóban. bébikukorica, avokádé is van ott.

- rizsecet: jó helyette a sima házi ecet is. de néha van Tescóban vagy delikátokban.


namármost, az algalap és a wasabi beszerzése:

- Budapesten a Fővám téren, a Vásárcsarnokban van egy bolt az alagsorban: Ázsia Bt. itt mindenféle (nem csak keleti) élelmiszert, alapanyagot megtalálsz. van vízzel elkészítendő wasabi por és kész tubusos krém is.

algából is van legalább tucatnyi fajta-féle.

- szintén Budapesten, a HÉV-megállóhoz közel, a Szépvölgyi úton. egy festékesbolt mellett. ott japán és koreai élelmiszert lehet vásárolni, algájuk is van. (talán kicsit jobb áron, mint az Ázsia Bt-nek.)


algát talán még bioboltban is találsz, bár nekem sosem sikerül. :D

2011. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kiegészítés:

fűszeres, pácolt halat vehetsz az Ikea élelmiszeres részlegében is. elég különleges, egyedi. szerintem megéri. még ha utána olyan érzésed is van, hogy skandináv-japán lett a végeredmény. :)

2011. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz! Nagyságrendi árakat tudnál írni? Csak hogy tudjam kb mennyit vigyek magammal.
2011. szept. 29. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

körülbelül:


rizs (1 kg, Yano Originario) ~550 Ft

[link]

algalap (sokféle van, olcsóbb és nagyon drága is) ~800(-1400) Ft


surimi (rák-halrudacska) ~160-190 Ft

szójaszósz (Tesco-s) ~300 Ft

avokádó ~270 Ft/db(?)

ruszli (500 g) ~450-500 Ft (válassz olyat, amiben sok a hal és kevés a sárgarépa, hagyma :D)

fűszeres hal (250 g, IKEA) ~390-400 Ft

én pl. a Matjes heringet imádom :)))

[link]

kaviár-halikra (ha különlegesebbre vágysz, vegyél egy tégellyel, de igen kicsi a mennyiség) ~400-600 Ft


namármost, ha szusit csinálsz, mindenből csak egy kicsi kell. úgyhogy a maradék alapanyagokat később salátaként lehet hasznosítani vagy megeszed máshoz. vagy óriási adag szusit készítesz, az egész családnak. :D

ha zöldségfanatikus vagy, akkor abszolút nem borzasztóak az árak. kígyóuborka darabja lehet kb. 90-100 Ft a piacon és az egészet nem fogod felhasználni, persze. :)

2011. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

ja, mindenképp szerezz be egy bambusztekerőt! (néha edényalátétként árulják xD) 2-300 Ft, Ázsia Bt-ben drágább, mert ott tekerőként adják, ahogy kell. :D

ha makit akarsz csinálni, ezzel sikerül. :)


egyébként ahova betérnék szusizni, ott egy darab(!) makit adnak 130-180 Ft-ért. ha 3-4 főre gyártasz otthon, ennek a töredékéért sikerülhet. :D megéri.

2011. szept. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm!
2011. szept. 29. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!