Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mennyibe kerül, ha házilag...

Mennyibe kerül, ha házilag szeretnénk szusit készíteni?

Figyelt kérdés
Haverommal szeretnénk makit csinálni, olcsón, de minőségi alapanyagokból. Mennyibe kerülnek a hozzávalók, hol érdemes bevásárolni - és mekkora adag lesz? Ti hogy csináljátok?
2011. jan. 17. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olcsobb megrendelni.
2011. jan. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Múltkor teriyaki csirkét akartam csinálni, de letettem róla mikor megláttam, hogy 1,5 dl teriyaki szósz 1300Ft.

Hozzávalót csak bioboltokban tudod beszerezni, ahol minden elég húzós. Fél liter rizs ecet 1100 Ft, talán az egészből a nori a legolcsóbb, abból 10 db 600-800 Ft közt van.

Itt egy online bolt linkje, itt láthatod az árakat:

[link]

Szóval mire mindent megveszel olcsóbb ha rendelitek.

2011. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy az első bevásárlás elég húzós, de ha az alapok megvannak, szinte bármivel töltheted. A rizsecet, nori lap, szusi rizs elég drága, de sokáig eltart. Az ecet és a nori lapok sokáig elegek, rizst pedig nem feltétlen kell szusi rizst venned, vehetsz egyszerű rizottó rizst is. Az a lényeg, hogy ne olyan hegyes, hosszú rizs legyen, mint a basmati vagy a jázmin. Wasabi port is kapsz, amit higítani kell, az adott mennyiségben. Sokáig eláll, nem mind használod fel, amit a zacsiban találsz. Hacsak nem egy hadseregre készíted. A "belevaló" pedig lehet ubi, avokádó, omlett, olyan halhúsból készült műrák (nem tudom a nevét, de minden hol kapható és nem drága cucc). A nyers hallal amúgy sem ajánlom, hogy Te kísérletezz, csak ha tudod, hogy tényleg megbízható helyen veszed. Baromira meg lehet betegedni tőle. Talán nem is az ára necces, inkább a macera. Én szoktam készíteni, de az egész konyha televan ragacsos rizzsel utána. De megéri:-))
2011. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, az előbbi vagyok. Pesten a Fővám téri Vásárcsarnok alsó szintjén van egy óriási keleti bolt, ott minden van. Vidéken nem tudok.
2011. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Először mi is valami avokádós-uborkásra gondoltunk, látva a hal árát. :S

Akkor megnézem azt a boltot. :))

2011. jan. 18. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!