Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért kell a teát melegen inni?

Miért kell a teát melegen inni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy lehet hidegen is, csak érdekel,hogy milyen előnyökkel jár, ha melegen issza az ember.
2011. jan. 31. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Jobb a toroknak, és a gyomornak.
2011. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Igen, illetve kiegészíteném azzal, hogy, ha nekünk ki hül, mindig ilyen hártya szerű lesz a tetején, ami nagyon vékony, meg mozdítod a teát, és apró darabokra hullik, ha be teszem a mikróba eltűnnek azok a kis darabok. Gondolom nem minden tea fajtánál van, meg azt vettem észre, ha teszek bele citrom levet, miután lefőtt, nem lesz annyira olyan hidegen.
2011. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó! Nem szoktatok bele citromot reszelni? :) Mert nekünk is szokott benne lenni olyan, vegyesen csináljuk. Lehet attól van.
2011. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

13:53

Az a víz minősége miatt van. Pesten tanulok, itt nekem is ilyen lesz a teám, de otthon nagyon lágy a víz, ott sose volt még hártya a kihűlt tea tetején.


Amúgy szerintem azért sem mindegy, hogy melegen vagy hidegen isszuk-e, mert így összességében változik az ízvilága. Bár ez a filteres teáknál nem annyira lényeges.

2011. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

14:00


Így belegondolok, tényleg lehet attól van, de nagyon gusztustalan, szinte ihatatlan..Pesten lakom amúgy.A csapra van is szerelve ilyen kütyüre, ami lágyítja, de úgy látszik, még így is ilyen rossz a minősége.Arról ne is bezséljünk, hogy sima vizet sokszor egyszerűen nem lehet inni, annyira klóros, kb mintha egy uszodában lennék komolyan...

2011. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg finomabb is melegen. :) A citromosat kivéve egyik teát sem bírom meginni hidegen.
2011. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

A hártyának nincs köze a vízhez, a teában lévő olajok oldódnak ki. Nagyobb hárty = jobb minőségű tea.


A forró tea egyáltalán nem jó sem a gyomornak, sem a toroknak (beteg toroknak pedig pláne nem - a gyulladt részeket soha nem melegítjük!), de így a legfinomabb a tea. Semmit nem "kell", úgy idd, ahogy ízlik.

2011. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 13:53 vagyok



Sima filteres tea amúgy, lipton, pickwick, herbal, vagy ilyesmik, szóval nem, a grammra kimért drágább fajta.

2011. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14:13

Ugyanolyan teát iszok Pesten mint amit otthon. Ugyanúgy főzöm, ugyanúgy és ugyanazzal ízesítem. Pesten hártyás lesz, otthon nem. Ha ez nem a víz minősége miatt van, akkor nem tudom, mitől. Persze lehet teafajtánként eltérő, de attól még a víznek is köze van hozzá. Szerintem.

2011. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!