Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Budapesten a Campona Plázában...

Budapesten a Campona Plázában voltam egy keleti fűszeres, édességes boltban, és ott vettem vami gumicukorhoz hasonló édességet. Mi a neve? Nekem sajnos nem jut eszembe. Állítólag Görögországban is lehet enni olyat.

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj át a Mamutba.
2011. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HALVA

Nem csak a görögöknél van. Van törökben és egyéb arab országokban.

Ott ahol a csoki megolvadna az időjárás miatt :) ott a halvát részesítík előnyben.

Van szárított is, meg nápolyi közé kent is...

A hipermarketekben is lehet kapni (sokk olcsóbb)!

2011. márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az édesség lehet az: [link]


Én is ettem ilyet, mondhatni jó volt, de ettem már jobbat is. A por ami rá van szórva az meg olyan mintha gyógyszerpor lenne. Nekem egyből a gyógyszerek íze jutott eszembe.

2011. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez az!!!a halva nem gumicukor, hanem azt hiszem tört napraforgómag


nálunk a keletiben van vagy 5-6 ízben, még rózsásban is:)

2011. máj. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dr.Kardhal válasza:

Pontosan az a neve, hogy lokum vagy rahát. Az utóbbi Erdélyben jobban elterjedt elnevezés. Törökországból és a Közel-Keletről ered. Szultán csemegének és nyugaton turkish delight-nek is nevezik. Sok féle ízesítésben létezik. Eredetileg napokon át főzték a magvakat (mandulát, pisztáciát) és szőlőből készült zselés állagú edésséggel keverték össze. a legnépszerűbb változata a rózsás és a kókusz borítású pisztáciás. Erdélyben a mai napig készül gyümölcsös változatokban. Természetesen más technológiával, ami kissé gyorsabb és kifizetődőbb.

Csak megjegyzem, hogy a halva az más. Igaz, hogy szintén édesség, de egészen más ízű és összetételű. Eredetileg szezámmagból készült mézes édesség. A napraforgómagos változat a Balkán részeken (ahol inkább az terem meg, mint a szezámmag) terjedt el. Ezt szeletelni is lehet.

Aki megkóstolja nehezen tud lemondani róla.

2012. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!