Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kóser konyha! Szabályok?

Kóser konyha! Szabályok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy húst és tejterméket csak egy bizonyos ételben nem használhatnak együtt vagy egy egész ételsoron belül sem? Pl. az előétel tejes, a főétel pedig húsos
2011. ápr. 6. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ételsoron belül sem. Sőt,külön hűtőszekrény kell a tejes és a húsos ételeknek. Külön mikró a melegítésükhöz.

Ezen felül még nagyon sok előírása van a kóser konyhának.

2011. ápr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön edények, külön evőeszközök, külön tűzhely, külön sütő...
2011. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 6. 21:43
 4/9 anonim válasza:
100%

Igazából eltérő rabbinikus magyarázatok vannak arra, hogy hány percen belül lehet húsosat tejessel fogyasztani. Azt hiszem, Magyarországon az "standard" elképzelés szerint 6 órának kell eltelnie.

Szóval ha olyan hosszan kajáltok, akkor első étel lehet húsos, utolsó pedig tejes, csak legyen közte 6 órányi másik kaja:)

2011. aug. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. szept. 17. 12:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért külön hűtő nem kell :) Általában külön polcon tartják csak.

Hogy a kétféle étel között mennyi időnek kell eltelnie, az elég változó lehet. Én a legtöbbször azzal a gyakorlattal találkoztam, hogy húsos után 6 órával lehet tejeset enni, viszont tejes után 30 perc - egy óra után lehet húsosat enni. Pl. Oláh János is ezt írja a Judaisztika c. könyvében.

2011. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6/6. Nincs igazad. A lányom kóser zsidóknál dolgozik Amerikában. Ott külön hűtő,mikró.tányér stb van. Volt olyan eset,hogy az ott dolgozó lány a húsos hűtőbe tette a tejet. A hűtőt kidobták.
2011. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Oké, akkor úgy mondom, hogy nem kell mindenhol külön hűtő. Ezek a szabályok koránt sem egységesek. Én eddig csak olyanról hallottam, hogy egy hűtő, de külön polc. Ezek szerint vannak, akiknél külön hűtő is van.

Na, csak megtaláltam, amit kerestem, pl. Fűszeres Eszter is ezt írja: "Van, akinek két hűtője is van, de erre igazából nincs szükség, ugyanis a becsomagolt, hideg ételek nyugodtan lehetnek egy hűtőben. (Fontos a hideg)"

De mint mondtam, erről (is) totál megoszlanak a vélemények a gyakorlatban, úgyhogy ebben a kérdésben szerintem nincs jó vagy rossz válasz (mármint hogy egy hűtő vagy külön hűtő), csak egyszerűen nem mindenhol értelmezik egyformán a dolgokat.

2011. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És többek között attól is kóser, hogy nem zsidó nem vehet részt a készítésben.
2012. júl. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!