Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen a török konyha? Mit...

Milyen a török konyha? Mit próbáljak ki?

Figyelt kérdés
22L
2011. aug. 18. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Falafel,Gyros,Borek,Halva,Pide
2011. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fűszeres!
2011. aug. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A köfte-t mindenképp.
2011. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
a baklavát, ez egy mézes süti, nagyon finom, bár nagyon édes.
2011. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A vánílíá héringet
2011. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyros és miközben eszed igyál hozzá török natúr híg joghurtot,én ezt spec pont ma próbáltam ki...Isteni,csak ajánlani tudom :)
2011. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én a gyrost mindig gyors-nak olvasom ... de ha ezt összeeszed, lehet, hogy az leszel... ;)
2011. szept. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:)
2011. szept. 14. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha Törökországba mész, és van alkalmad betérni egy jobb vendéglőbe, akkor kérj mezét! Ilyenkor hoznak rengeteg fogást, de mindenből csak egy nagyon pici adagot, úgyhogy ideális arra, hogy végigkóstolj sok érdekes dolgot egyszerre.


A nemzeti étel a kebab természetesen. Kis millió változata létezik, úgyhogy van mit kóstolgatni. Ebből a döner kebab az, amit az utcai árusoknál szoktál látni, és forog a függőleges nyárson.


Aztán ha már utcai árus, akkor bureket is érdemes enni. Ez zsíros kelt tészta, és mindenféle töltelék lehet benne: darált hús, túró, sajt, sonka, gomba stb.


A cukrászdai édességek közül a baklava talán a leghíresebb. Egyéb híres édességek a halva, illetve a rahát (arrafelé lokumnak hívják).


Én nagyon szeretem a humuszt, ami csicseriborsókrém, és például pirítósra lehet kenni.


Alkoholos italuk a raki, ami gyakorlatilag a görög ouzo török változata.


A standard alkoholmentes ital az ajran, ami a joghurthoz vagy kefirhez hasonlít, csak sós. Aztán a gyümölcsös sorbet. Meg persze a híres török kávé.


Hozzá kell tenni azért, hogy a fentiek nem kizárólag török ételek és italok. A kebab görög megfelelője a gyros ugye. A burek ugyan török eredetű, de a balkáni szlávoknak legalább úgy nemzeti ételévé vált a török megszállás alatt. A halva és a humusz a Közel-Kelet valamennyi országában elterjedt csemegék. Stb.

2011. okt. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!