Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Viszonylag olcsó éttermek...

Viszonylag olcsó éttermek Rómában?

Figyelt kérdés

Nyáron megyünk Rómába egy csoporttal és állítólag nagyon drága maga az étkezés. Van valakinek saját tapasztalata? Esetleg olcsóbb éttermek? Úgy volt, hogy 100 eurót viszünk költőpénznek(4 napot leszünk ott), hogy a legtöbb fizetős helyre is be tudjunk menni, de miután a szervezők utánaszámoltak, még legalább +20-30 eurót kéne vinnünk, ha rendesen akarunk enni a városban. Én kicsit sokallom a napi 15 eurót csak az ételre(és a szálláson kapunk reggelit)

a válaszokat előre is köszönöm!


2011. jún. 10. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Olyan nincs, és a felszolgálási díj is horribilis.
2011. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kaja elég drága, mint mindenhol nyugaton, de azért nem horribilisen. A 15 euró szerintem nem elég egy napra.
2011. jún. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15 euro egy országban sem elég 1napra. (ha utánaszámolsz itthon sem.)
2011. jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne feledd, hogy Rómában (és hasonló helyeken) mindenki azt várja, hogy megvághasson, becsaphasson. Mindenki úgy csal, ahogy csak tud. Miért kell étteremben étkeznetek ? Van valami orvosi oka ? Akinek nincs szórni való pénze, az spórolja le a fölösleges költségeket. Én kifőzde-szerű gyors-éttermekbe mennék (vasútállomás, buszpályaudvarok környékén vannak), ahol vennék egy főfogást sok-sok kenyérrel. Ebédre még jobb 20 deka szalámi egy fél veknivel, ezt megeszed egy parkban a padon, mint oly sokan mások.

Gondolj a sok belépőre is. A Szt.Péter bazilika ingyenes, de a többi 10-15 euró lehet fejenként. Szerintem a 130 euró még egy embernek sem elég egy napra Rómában.

2011. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
vatikanban a szent peter bazilika mellett ettem 4 euroert 2 adag sult csirkemellet korettel.
2011. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én 2x voltam Rómában és az éri meg legjobban ha nem étteremben eszel hanem készítesz szendvicseket és azt viszed magaddal... meg naponta kb 1,5-2L italt
2011. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
hat mi ott elunk alkalmankent..leginkabb nyaron...egy mozgalmasabb napon elkoltunk 40 €t kajara meg vizre, pedig nem eszunk sokat...
2011. aug. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Firenzében voltam, és ennek környékén, nagyon magas árak vannak. Alapból 3 eurós felszolgálási díjat számoltak fel/fő. 4en voltunk 12 €. Legolcsóbb kaja 11 €, de átlagár 15-20 €, és egészen 50 €-ig felmennek egyes különlegesebb fogások árai. Víz 3 €, üdítők 4-5 €. Desszertek 6-10 €. Így számolj egy jobb étteremnél.
2018. aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!