Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A pizza miért olyan drága?

A pizza miért olyan drága?

Figyelt kérdés
Általában 1000 Ft. felett szokott lenni. Én általában kb. 1200 Ft-ért szoktam rendelni, de szerintem nem ennyi az előállítási ára, és a kiszállítást nem adtam hozzá!
2011. szept. 2. 15:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
doboz, alapanyagok, az étterem rezsije, kiszállítás, áfa, plusz némi haszon.
2011. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem drága. Gondolj bele, mi kell egy étteremnek ahhoz, hogy neked pizzát tudjanak kiszállítani:

-kell egy épület (vagy havi/éves bérleti díj, vagy a megvásárlásába fektetett összeg plusz a karbantartás)

-kellenek berendezések (megvásárolni/bérelni és karbantartani, ha kell pótolni)

-kell víz, áram, fűtés/légkondi, esetleg gáz, telefon

-kell ember, aki:

-felveszi a rendelésed

-megsüti a pizzád

-kiszállítja a pizzád

-koordinálja a munkát

-kezeli a pénzügyeket

-stb.. (karbantartás, munkaerő menedzselése)

-kell alapanyag

-kell doboz

-kell jármű, amivel ki lehet szállítani

-kell valamennyi reklám is: szórólapok, weboldal, esetleg tv-s reklám, utcai plakátok

-kell haszon


És akkor még csak kiszállítanak, étteremként nem is funkcionál.

Ráadásul neked megvan az a kényelmed, hogy a kisujjad sem kell mozdítanod a pizzáért. Egyébként sem olyan drága az az 1000 Ft, egy nagy, drága pizza kb 10eur, én voltam már olyan helyen, ahol a legkisebb pizza kezdődött 25eur-nál.

2011. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
ha helyben veszed akkor olcsóbb! igaz, úgy hirdetik sokszor h a kiszállítás ingyenes.. de pl a diák-és egyéb kedvezményeket nem lehet igénybe venni kiszállításnál, tehát sokkal drágább..amit otthonra kihoznak 1200ér én heylben megkaptam 315ért..
2011. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, meghalt Andersen, vége a mesének. 1200 forintos pizza 315-ért... Esetleg úgy, hogy előtte már vagy 20 pizzát kaptál, és volt kuponod.


Amúgy meg miért lenen drága a pizza? Rakj össze otthon egy pizzát. 4 pizzához kell 1 kg liszt, olaj, élesztő, ez nagyjából 80 ft egy pizzához. Kell rá paradicsom szósz, ami szintén kijön vagy 50 ft-ra fűszerekkel, mindennel együtt. Egy átlagos pizza feltét: szalámi, tojás, hagyma, sajt. Ez még vagy 200 ft. Tehát már a pizza 320-350 ft anyagköltség. Egy átlagos étteremben van legalább 5 fő személyzet, plusz a kiszállító fiú, legyen 6 fő. Ebből a szakács keres a legtöbbet, de összesen legalább 50'000 ft fizetésről beszélünk járulékokkal együtt. Erre még jön legalább 10'000 ft egyéb költség. Adjanak el egy nap 500 pizzát. Akkor is legalább 120 ft jut egy pizzára. Tehát már 500-nál járunk. Ezen van 500 ft árrés, amiből vagy 200 ft a jövedelem adó és a járulékok. Tehát marad neki 300 ft egy pizzán. Bármilyen árcsökkentés ezentúl a saját zsebére megy. És akkor most nagyon fiktív számokról beszéltem, az éttermek 90%-a örülne, ha ilyen számokkal kellene kalkulálnia... Ha nem tetszik, sütsz magadnak saját pizzát.


Nem értem miért a másik zsebében kell turkálni folyton. Aki előállít valamit, el tudja dönteni mennyi pénzt szeretne érte kapni. Ha neked az megfelel, kifizeted, ha nem akkor tovább állsz. Ennyi.

2012. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!