Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Próbáltatok már szándékosan...

Próbáltatok már szándékosan kommunista ételeket főzni? Szerintetek manapság is megérné időnként ilyeneket készíteni spórolásképpen, vagy már egyszerűbb megvenni a boltban az igazi dolgot.

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondoltam:


[link]


2011. nov. 21. 17:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Némelyiktől felfordul a gyomrom...jobban mint a kommunistákról.
2011. nov. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
a szegény étel az miért is "kommunista"?
2011. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 atilis ***** válasza:
100%
Reméljük nem fogunk ezek az idők visszajönni, bár, ha így haladunk... Azért jó tudni, hogy a szegény ember milyen találékony tud lenni, de addig is jó nosztalgikus érzéssel gondoljunk a múltra. Buliból éppen ki is próbálok egyet. A tojásrántottából készült fasírt nem is lehet olyan rossz.
2011. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

Ezek nem kommunista ételek. A Háború alatt találták ki a legtöbbjüket. Sőt,még a háború előtt is sok olyan étel volt,ami takarékos. Pl. Tökbeléből hamis húsleves, vagy főzelékre feltétnek áztatott kenyérből töltelék,zsírban kisütve.Vagy tejbegrízből,főtt rizsből fasírozott.

A háború előtt és idején anyám sokat főzött ilyent. Akkor még nem is volt kommunizmus.

2011. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Még annyit a linkhez: A marcipán nem fondantból készül.
2011. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom,nekem nincs sok pénzem kajára,és olcsó ételeket főzök (krumplis,tésztás,levesek,kelttészták,stb)

de ezt a linket megnéztem,és szerintem gusztustalanok..

Egyébként ilyen hamis gesztenyepürét ettem egyszer babból,és szörnyű.

2011. nov. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A diktatúra idején, a jegyrendszer bevezetése után élelmiszerhiány volt Romániában. Tudja ezt mindenki, aki átélte azt az időszakot. Itt finom, úri igényeket is kielégítő receptek vannak. Ikra ikra nélkül. azt írja"egy evőkanál kemény majonéz" na persze, amikor nem volt se olaj, se tojás. Almalekvár tökből. Csak tudnám honnan vettek hozzá cukrot. A citromot már nem is említem.
2011. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
A SZEGÉNYSÉG A HÁBORÚ MIATT VOLT, SEMMI KÖZE A KOMMUNIZMUSHOZ! éS A MAGYAR URALKODÓ OSZTÁLY VITTE BE 20 ÉVEN BELÜL KÉTSZER IS HÁBORÚBA AZ ORSZÁGOT PONT NEM A KOMMUNISTÁK! AZOK PONT A HÁBORÚ ELLEN VOLTAK!
2011. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Folytassam? Hamis madártej. Tojás nélkül. Próbálná tojás és TEJ nélkül, mert tej sem volt. Ezek az ételek nem a diktatúra idejéből valók, mert ismerném őket. Elegem lett.
2011. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

"Némelyiktől felfordul a gyomrom...jobban mint a kommunistákról."


Olyanról beszélsz amiről fogalmad nincs.Miért mondasz véleményt elemi ismeretek nélkül?

2011. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!