Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinek mi jut eszébe a "kommuni...

Kinek mi jut eszébe a "kommunista szombatok"kajálásaiból? miket ettetek-ittatok akkor, amikor a cégek apraja-nagyja összeverődött, akár egy majálisra. A zsíroskenyér már nyert, de biztosan van más is emlékeitekben.

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:

nem emléxem, csak hallottam: virsli, mustár.

Anyáméknál nem volt ilyen(illyetve kapálni kellett, de enni nem kaptak)

viszont ha a szűlőben lelőtt a vadőr egy őzet, akkor volt őzvacsora a brigádnak. Zárszámadáskor 2 db virsli, május elsején birkepörkölt, de azért fizetni kellett.


Abban az időben otthon vasárnap rántott húst sütöttek(mások) és gyakori volt a krémes, minyon, Pepsi Cola


Szerintem a kommunista szombaton dolgoztak, csak nem kaptak fizetést, kaja nem volt, csak aki amit vitt, pl. szendvics.

2011. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Slambucot! Nagyon finom volt!
2011. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem egy Invázió 84 szám, a nyolcvanas évekből:


"Érdekeid leszarják gyere be és dolgozzál,

Véleményed nem fontos dolgozz és robotolj

Ingyen meló nincs több pénz a vezetőség arra kér

Hogy légy olyan matt és gyere be holnapra


Benyalnak alulról benyalnak felülről

Légy jó és dolgos szerény és szorgos


refr:

Kommunista szombat

Kommunista szombat

Kommunista szombat

Kommunista szombat


Érdekeid leszarják gyere be és dolgozzál,

Véleményed nem fontos dolgozz és robotolj


Benyalnak alulról benyalnak felülről

Légy jó és dolgos szerény és szorgos


refr 2×"

2011. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy bizony! az csak ingyen munka volt. Nem kötődött hozzá evés. Amúgy meg ez a kérdés szerintem halálra van itélve a látogatottság alacsony kora miatt. Mostanában nagyon "fiatalok" látogatják.
2011. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem magával az életformával nem volt bajom, sőt, nagyon jó volt, hogy annyi programot szerveztek, a gyereknek mindig kitaláltak valamit, voltak táborok, nem a számítógép előtt ültünk állandóan (mondjuk, akkor még nem is volt...) Igazi barátságok születtek, nem csak a neten, meg mobilon beszélgettünk. Ha vágytunk egymás társaságára, elmentünk egymáshoz, mindegy, milyen messze lakott az illető. A szerelmek is sokkal romantikusabbak voltak....

Nagyon jó volt gyereknek lenni, én nem irigylem a mostaniakat, még ha anyagilag sokkal többjük van is, mint nekünk volt.

Hozzáteszem, a társadalmi rendszert nem sírom vissza, csak ezeket az embereket egymáshoz köze hozó tényezőket.


Egyébként majálison főtt kukoricát, vattacukrot ettünk, meg napraforgót, ilyesmit.

2011. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár én akkor még nem éltem, de most a szakdolgozatom kapcsán, bár nem tartozik a témámhoz, de ilyenekre is kitértek. Ők a hideg virslit, meleg sört emlegették, meg azt, hogy összedobta a brigád a pörköltbe valót, megbeszélték, kinek mi van otthon, elhozták, aztán ennyi, ment a bográcsozás.
2011. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy interjúkat készítek olyanokkal, akik a 70-es években már gyári munkások voltak, és ők meséltek nekem ezekről.
2011. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen! A "kommunista műszak"-on való megjelenés nem volt kötelező, csak igen-igen "ajánlott"!

Volt, hogy a "munkaköri kötelességből" egyébként is elvégzendő feladatokat csináltuk meg a kommunista szombaton - ingyen -, volt, hogy olyan munkákat végeztünk (udvar takarítás stb.) amit viszont másnak kellett volna normál körülmények között megcsinálnia a havi fizetéséért. Mindegy.

A kommunista műszak mindig a szabad szombaton volt, általában reggel 8-12-ig. Utána viszont kezdődött a buli, másik 3-4 órahosszát.


Volt, amikor a buli csak brigád-szinten összedobott: szendvics, üdítő, vagy üdítős üvegben jaffa gin-nel, esetleg sör.


Amikor a nagyfőnök viszont úgy gondolta, akkor céges keretből ment a bográcsos (azt mindig ő főzte = hentes) és a pia, de ekkor már valami zenekar és tánc is volt. Viszont ekkor este 6-7 óra előtt "nem illett" hazamenni, mert azt jelentette, hogy kivontad magad a kollektív-tudatot erősítő közösségi életből.

2011. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valóban nem sokan vannak itt, akik emlékeznek rá, pedig a tmk-s fiúk isteni bográcsgulyást főztek, inkább, minthogy gazoljanak vagy kerítést fessenek.ezt inkább hagyták a csajokra:)))a gyerekeink is velünk voltak, azt hittem, néhány harmincasnak előjön az anyu/apu dolgozójában történt néhány eszem-iszom.

valóban a kifejezésnek van politikai feelingje,pedig nem az.

egyszerűen így hívták az évi kétszeri társadalmi munkát.

az igaz, hogy mi ingyen dolgoztunk, de a leszámfejtett munkabérünket átutalták valamilyen közösségi célra.

pl. mi évekig a városi új uszoda építéséhez járultunk hozzá.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2011. márc. 27. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!