Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Igaz, hogy a fejlett országokb...

Igaz, hogy a fejlett országokban bárki fedezhetné a napi táplálékbevételét (vagy legalábbis annak egy részét) kukázásból, mert annyira szigorúak az élelmiszeregészségügyi szabályok, hogy a nemrég kidobott ételektől nem lehet megbetegedni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát Angliában nem dobnak ki olyan kajákat amit mások nyugodt szívvel megennének..

Én személy szerint akkor sem enném meg ha előttem venné meg a boltban és rögtön utána ki is dobná..

2011. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kukákba dobják-e azt nem tudom. De a lejárt élelmiszereket nem adhatják el,és nem címkézhetik át,mint itthon teszik.

Ezért vannak a lejárat előtt már néhány héttel a leárazások.

2011. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy amikor pl. egy bolt kihajít egy rakás árut, mert 1-2 napja lejárt a szavatossága, vagy valaki kidob egy egész vekni kenyeret mert egy kis részén penészfolt lett vagy nagyon kiszikkadt.
2011. dec. 5. 20:20
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

M.o. is a fejlett országok közé tartozik!

te ennél bmit is a kukából?

2011. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként második, Magyarországon vannak Európa egyik legszigorúbb élelmiszeregészségügyi törvényei, talán csak Svájcban és Norvégiában szigorúbb.
2011. dec. 5. 20:22
 6/10 A kérdező kommentje:

"te ennél bmit is a kukából?"


Nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy ezt kelljen csinálnom, de ha olyan helyzetbe kerülnék, akkor inkább a kukából ennék, minthogy eljárjak valami ingyenkonyhára ahol csak teletömnek egészségtelen szénhidrátokkal, aminek nem sok tápértéke van.

2011. dec. 5. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném mennyi tápanyagot kukáznál össze:D

Szerintem nem sokat,főleg,hogy a boltból nem kukába dobják a lejárt élelmiszereket.Szóval csak háztartási maradékot ehetnél jórészt.

2011. dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
76%
volt egy srác kiment külföldre és a nagy bevásárló cég a lejárt árut egy nagy konténerbe rakta de nem ugy mint a szemetet és abból élt :D
2011. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
76%
és nem volt éhes :D
2011. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Kérdezz meg egy hajléktalant, hogy mit lehet Mo-n összekukázni, ha kajáról van szó.

Rengeteg a szegény vagy kevés fizetésből élő ember itt, szóval amit lehet megesznek, még a lejártakat is. Amivel sose viccelünk az a tejtermék és a hús, mert csúnya bacikat be lehet nyalni, de egy kiadós hasmenés garantált.

Penészes kenyeret se enne senki, max az aki tényleg nagyon, de nagyon rászorul, de ugye ez sem egy életbiztosítás. Lehet, hogy a multiknál rengeteg kaját dobnak ki, de a többsége selejt, vagy lejárt vagy nagyon sérült és nem lehet eladni. Ezeket összeszedik és megsemmisítik, addig pedig olyan helyen tárolják, hogy ne juthassanak hozzá illetéktelenek (pl zárt udvar, ketrec).


Lehet, hogy gazdagék kukájából ki tudsz szedni pár ehető falatot, de az átlag magyar szemetétől nem laknál jól.

2011. dec. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!