Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek miért ugyanazokat...

Szerintetek miért ugyanazokat az ételeket adják minden kínai büfében?

Figyelt kérdés

Hiszen elvileg más működteti mindet, nem egy étteremlánc. Ezek összebeszéltek? :O

És vajon hol tanulnak "büfékaját" főzni?


2011. dec. 22. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószinu azért azokat árulják mert azok népszeruek magyarországon.
2011. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na de őszintén!


Ha te kimennél Kínába, és magyar éttermet nyitnál miket főznél?

Gondolom pörköltet, rántott húst, brassóit, gombócot, nokedlit, húslevest, stb. csupa olyan dolgot amit itthon mindenki meg tud főzni! Szerintem köztük is alig van képzett szakács, csak az otthoni kajáikat hozták amit mindenki meg tud főzni, és amit mi is hajlandóak vagyunk megenni!

Ráadásul kissé a mi szánkhoz is vannak igazítva, de ez se csoda, mert már angliában se lehet pl. rendes túrót kapni. Ha valaki pl. túróscsuszát szeretne csinálni kissé átítja a receptet és tesz bele "cottage cheese"-t, füstölt szalonna helyett pedig bacont...

2011. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak konyvek amikben direkt kínai receptek vannak+ ott a net. Nállunk egy magyar pár vezet kínai konyhát pl. Amúgy én ha kimennék nem feltétlen azt fozném amit mindenki tud (mert bármit meg lehet tanulni) hanem azt amit meg is esznek. Most hiába csinálnának magyarországon pl gombhalat ha senki nem enné meg
2011. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ok, 22:17-es, valószínűleg a "tipikus" magyar kajákat főzném egy magyar étteremben, de valószínűleg minden magyar étterem így is eltérne egy kicsit.

Viszont a kínai büfékben CSONT ugyanazt lehet kapni! Nem hiszem el, hogy minden egyes bevándorló kínai fejében ugyanaz a menüsor született meg! :P

2011. dec. 22. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
azért lehet ugyanazokat enni mert ezek azok a kaják amiket az európai megesz, illetve olcsobban beszerezhető az alapanyag. Nálunk a kinai büfében lehet kapni 100 éves tojást, van receptkönyvünk kinai, régebben mgnéztem hogy készül hát inkább nem próbálom ki, ugyanígy vagyok a kimcsivel is... egy koreai gasztronomiai müsorban pedig tyűk méhet és kakastaréj rágcsáltak, és disznó húslevest ettek (agytól kezdve minden volt benne, és hagyomány szerint kinek milyen baja van azt kell ennie, pl ha okosabb akar lenni akkor az agyat ha máj problémái vannak akkor a májat).... nem hiszem hogy ezeket sok magyar meg enné
2011. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
jah meg még ott van: a sült veréb, békacomb, párolt csiga, fecskefészek és persze a cápauszony-leves, főtt medúza.
2011. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Jó kérdés :)

Szerintem amit nálunk árulnak (meg a többi európai országban) nem igazi kínai kaják. Pár kivételtől eltekintve nem tudom elképzelni, hogy ezek ott hétköznapi kajának számítanak. Helyi alapanyagokból próbálnak olyasmit csinálni, amiről a paraszt el tudja képzelni, hogy az kínai.

Az lehet a kulcs, hogy az USA-ba a kínai bevándorlók már vagy 100 éve ilyeneket árulnak az ottani kifőzdékben, aztán az elmúlt évtizedekben ugyanez gyűrűzött be Európába, majd a volt szoci országokba. A recept addigra annyira tradícionális lett, hogy az összes "plázás" kínai csont ugyanazokat készíti. Vannak szószos ételek meg tésztába forgatott édes/savanyú/csípős cuccok. A tészta ugyanaz, a hús más alakúra van vágva és más szószba van forgatva. Ebből tudnak vagy 10 félét csinálni úgy, hogy lényegében az alap pontosan ugyanaz.

2013. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!