Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egy olasz ételt keressek! Mi...

Egy olasz ételt keressek! Mi lehet a neve?

Figyelt kérdés

Egy töltött tésztaféleségről van szó (nem tortellini, vagy ilyesmi). A tésztában van krumpli is, a töltelék pedig darálthúsos- zöldséges. Az egész pedig olajban van kisütve. És ilyen nagyobb párnák voltak.

Lehet, h akinél én ettem nem pont úgy készítette el, ahogy az eredeti olasz is tenné.

Mi lehet ez?


2012. jan. 9. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínúleg Canelloni tésztát ettél.

[link]

Ezt nagyon sok féle töltelékkel lehet készíteni, de hogy a darált húsos zöldségesnek van-e külön neve azt nem tudom, lehet hogy az olaszoknál van.

2012. jan. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, igazából nekem is ez lett volna a tippem, mert névről ilyesmi rémlett, de az olasz konyhás szakácskönyvemben teljesen máshogy nézett ki ez az étel, mint amit én ettem, ráadásul a tészta egy fia krumplit nem tartalmazott (meg ahogy elnézegettem a netes receptek sem.)

Amit én ettem, annak a tésztája ilyesmi (vagy pont ilyen) volt: [link]

(az én nagyim is pogácsát csinál ebből, innen volt olyan rettentő ismerős).

Gyanús volt, h ez nem annyira olaszos, de akkor ezek szerint ez tényleg csak a vendéglátóm fantáziájának a műve.

2012. jan. 10. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!