Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A koffeinmentes kávé előállítá...

A koffeinmentes kávé előállításakor milyen oldószerrel oldják ki a kávéból a koffeint? Csak azok írjanak, akik biztos infóval rendelkeznek!

Figyelt kérdés

2012. jan. 22. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem infó ez a szakmám.Triklóretilénnel.
2012. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
NEm oldják ki belöle, hanem van olyan kávéfajta, ami koffeinmentes. Az elsö meg hülyeséget ir, az a kávé igencsak mérgezö lenne.
2012. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Mindkettő igaz,létezik eljárás, amivel ki lehet vonni a koffeines kávéból a koffeint, viszont létezik valóban koffeinmentes kávébab is.
2012. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Vegyész a szakmám te szerencsétlen! Miért mondasz baromságot?Nem sokat értesz a kémiához! Semmit! miért állítasz fals dolgot?
2012. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Phoney ***** válasza:
83%

Legalább 5 különböző módszert használnak, triklóretilént pedig igenis használtak erre régen, most nem tudom mi vele a helyzet. Koffeinmentes bab nincsen, legfeljebb olyan, amiben kevés van (= könnyebb koffeinmentesíteni).


Használnak oldószerként diklór-metánt, etil-acetátot, van egy folyékony szén-dioxidos módszer, és két adalékmentes eljárás is.

2012. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

"A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik"


A baj hogy amit írtam az 100%-osan igaz!Épeszű ember meg tudja magyarázni hogy miért kell szemétkedni?

2012. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

" triklóretilén


egyik leggyakoribb halogénezett illékony szerves szennyezőanyag, színtelen, nem gyúlékony folyadék, képlete: CHCl=CCl2. Angol neve után TCE rövidítés terjedt el. Eleinte altatószerként használták, de felismerve mérgező tulajdonságait a hetvenes években világszerte betiltották gyógyszer- és élelmiszeripari alkalmazását (pl. kávé koffeinmentesítésére)."

2012. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, tetilmérnök, a textiliparban a triklóretilént vegyi tisztitásra használják , ezért tudom, hogy igen erösen mérgezö.
2012. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"triklóretilént vegyi tisztitásra használják , ezért tudom, hogy igen erösen mérgezö."


Na de könyörgöm mint oldószer erősen párolgó!A kávébabból könnyű kiűzni melegítéssel.Ugyanis a kávét a koffein kivonása után pörkölik!Ezen az alapon semmit nem lehetne oldószerrel kezelni!A kukoricacukor előállításakor sósavat használnak!

2012. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A vegytisztításnál is TCE-t használnak akkor tiltsuk be mert mérgező?
2012. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!