Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ismeri itt valaki a koreai...

Ismeri itt valaki a koreai konyhát? Milyen íze van a kimchi-nek és mi a különbség a koreai gimbap és a japán sushi között?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Ha jól tudom, a szusi=rizs+nyers hal+alga. A kimbapban lehet omlett, marhahús, tonhal, sonka, és sok zöldség, de nyers hal nem. A kimbapot nem wasabival, szójaszósszal, sushi gyömbérrel szolgálják fel. Más a rizs fűszerezése is. A sushinál viszonylag nagy mennyiségű édesített rizsecetet adnak a rizshez, és hagyományosan nem használnak szezám olajat, mint a kimbap esetében.


A kimcsi olyan, mint nálunk a savanyú káposzta, csak csípős és sótlan.

2012. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Ettem már mind a hármat, amit említettél és nekem az összes nagyon ízlett. A kimchi jó csípős és sok benne a fokhagyma. Amikor először ettem, nem tetszett, de most már odáig vagyok érte. A gimbap és a sushi közti különbséget nem tudom, már nem nagyon emlékszem a gimbap ízére, de nagyon finom volt. Talán valamivel erősebb íze volt, mint a japánnak.
2012. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Engem érdekelnének a hozzávalók magyarországi beszerzési helyei például az algalapnak...
2012. febr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!