Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Valaki meg tudja mondani,...

Doll028 kérdése:

Valaki meg tudja mondani, hogy a Queen Elisabeth módra az mit takarna? Kerestem mindenhol de nem találtam.

Figyelt kérdés
S.O.S
2012. márc. 13. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig állítólag magyar recept (képzelem, mint a gulash), de csak németül találtam, ez egy automata fordítás:

[link]

2012. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez volt az eredeti oldal:

[link]

2012. márc. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szöveget leforditottam magyarra, a hozzávalók szerintem érthetöek:


A rizst főzzük 40 percig sós vízben, és lecsepegtetjük A kimagozott paprikát és a megtisztított gombát kis kockákra vágjuk, és megsütjük olajban. . Sóval, borssal, petrezselyemmel izestijük, hozzáadjuk a rizst. . Apróra vágjuk a sült libamájat. Die Speisemorcheln blanchieren und mit der Leber füllen. A kucsmagombát blansirozzuk és a májjal megtöltjük. A 2 db borjú bélszínt hosszában felezzük. Jede der 4 Hälften längs zweimal einschneiden, so dass 3 Streifen entstehen, die an dem dickeren Ende noch miteinander verbunden sind. Mind a 4 felet hosszában kétszer bevágjuk, hogy a 3 csík még vastagabb végén egyben maradjanak. Salzen, in der Kräutermischung wälzen und die Streifen zu einem Zopf flechten. Sózzul, dörzsöljük be a füszerkeverékkel, és a csíkokat fonjul össze. A 4 fonatot tekerjük egy 6 cm átmérőjű csö köré, hústüvel vagy fogpiszkálóval rögzitsük. Egy serpenyőben olajjal bekenünk, és megpirítjuk a húst. Állandó forgatás közben ropogósra sütjük. A megsült húst óvatosan húzza le a csöröl. A bélszinkoronákat egyenként egy tányérra tesszük, és óvatosan kihúzzuk a fogpiszkálót, a rizs-zöldség keveréket a közepébe töltjük, és a töltött kucsmagombat a tetejére helyezzük. A tojással elkevert burgonyapürét habzsákba töltjük és 5-5 csillagot spriccelünk a koronák köré. Díszítsük a csillagokat az olajban sült rácsos krumplival.

2012. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz jó lenne ha nem lenne benne a "borjú bélszín" mivel ugye az étlapon azonos étel nem szerepelhet ezért ez a recept is kilőve :/ Végül is az 1920-30 as éveket idéző vacsorát állítok össze a szesztilalom időszaka. Ha kérhetnék annyi segítséget Meleg előételt keresek ami egy picurka alkohollal készül és Amerikát idézi/jellegzetesség. :)
2012. márc. 13. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!