Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Van itt szerb? Valami egyszerű...

Van itt szerb? Valami egyszerű szerb kaját mondani?

Figyelt kérdés
Pl. Milyen egy szerb szendvics? Voltam egyszer Szentendrén és egy ezresért árulták, de itthon jobban megkóstolnám.
2011. jún. 27. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerb. -.- pff....Vajdaságban élek és MAGYAR vagyok. :P


Milyen szerb szendvicsre gondolsz? Mert szerb szendvics nincs, hacsak nem a pljeskavica-ra gondolsz, de az inkább hamburger. :P

Szerb kaja még a csevap, a kajmak, a burek, de a savanyú káposztát, és a lekvárt is magukénak mondják.

2011. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Részvétem, egyébként rühellem a szerbeket, de jó kajáik vannak.


Valami egyszerű érdekelne.

2011. jún. 27. 16:52
 3/13 anonim ***** válasza:
kulenos-kajmakos-turšijás?! :) Hát olyan, hogy szerb szendvics tényleg nincs. De ha sikerül belőni, hogy nagyjából milyen jellegű ételt akarsz elkészíteni, akkor keresek neked hozzá receptet.
2011. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, Szentendrén láttam egy bódénál.

"Szerb szendvics 1000 Ft"

Hogy mi volt, nem tudom.


Valami olyan szerb kaja érdekelne, amit nem bonyolult elkészíteni.

2011. jún. 27. 17:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy neked mit egyszerű elkészíteni, de nézelődj itt: [link]

vagy itt: [link]

2011. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

A burek nagyon finom, és a szerb hamburger a pljeskavica.

A burek egy rétestésztás, tejfölös étel, és gyakorlatilag bármit bele lehet még rakni. Nekem a sonkás szalámis, sajtos a legfinomabb.

A másik meg a hamburgerük, ami 2 fajta húsból készül, és különleges fűszersóval.

2011. jún. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vajdaságban élek,magyar vagyok,szerb állampolgár :D nah de ebbe ne menjunk bele : )


fogalmam sincs milyen a szerb szendvics... egyél pljeskavicat,csevapot,burekot,szármát, vagy valami hasonlot.

a szerbeket meg nemkell utalni x)

2011. jún. 29. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Érdekes, én az alföldön élek, és csak itt a környéken ismerik mi a szárma. Északabbra már nem tudják mi az. Töltött káposzta. De ezek szerint a vajdaságban is még így hívják.
2011. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

ma 03:47

Neked is részvétem.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jún. 29. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:
A viharsarokban is ismerik a szármát:D
2011. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!