Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hol lehet Budapesten mogyoróva...

Hol lehet Budapesten mogyoróvajat venni? (Peanut butter)

Figyelt kérdés
Valaki tud mondani konkrét boltot, ahol ő nemrég vett/látott? (pontos boltmegnevezés) Az egyik barátoméknál ettem, ők azt mondták, Lidl-ben vették, de ők vidékiek. Budapesten eddig néztem: Óbuda, Bécsi úti Lidl, Király utcai Lidl, Fogarasi úti Tesco, Árkád InterSpar... az eladók kábé mindenhol csak értetlenül pislogtak rám, egyedül az interspar-ban tudta az eladó miről beszélek, de ő is annyit mondott "olyat nem tartunk."...

2012. ápr. 9. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a Tescóban biztos, hogy van, én már vettem. Ráadásul a nálunk levő Tesco az egyik leggagyibb.

Ne ott keresd, ahol a nutella is van (asszem az a házifőzés részleg), hanem a külföldi áruk részénél, ahol vannak azok a vajas kekszek, vietnami kókusztejek meg kínai tészták.

2012. ápr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Lidl-ben sokszor van, általában az amerikai hetek környékén. De tescoban tuti mindig van. Én is imádom, de nem veszek, mert baromira hízlal :(
2012. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lidl-ben Amerikai hetekkor van a Tescoban meg a külföldi kajás részlegnél található.
2012. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! majd kinyitom a szemem!
2012. ápr. 10. 08:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lidl
2012. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Eddig Tescoban, és Lidlben láttam már, ezenkívül bioboltokban.
2012. ápr. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hehe:P Én tegnap csináltam:) Finom lett, ha érdekel a recept:

Másfél evőkanál cukor (vagy egy bő evőkanál)

1 vagy egy nagyon picit több evőkanál étolaj, vagy mogyoróolaj ha van.

1 teáskanál méz.

1 kiskanál só.

és 400g sótlan pörkölt földimogyoró (én mogyit használtam)

Először turmixba bele a mogyi, darálod egy kicsit, lekapargatod a széléről ami odaragadt stb, aztán ha már elég kis darabokra szétment akkor mehet bele az olaj, még egy kicsit darálod, és végül a többi, ezután addig darálod amíg minden eloszlik benne, vagy amilyen állagúra szeretnéd. Sok sikert!:)


Habár nem ettem még "igazi" mogyoróvajat, vagy boltit vagy amerikait, én is egyik havernál kóstoltam, de úgy tudom az is házi készítésű volt, de ez is tök jó lett, és kb 600 forinttal, vagy többel olcsóbb is mintha készen venném.

2012. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hú, köszönöm, majd leehet, hogy kipróbálom!
2012. ápr. 24. 07:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érdekes, ha 600 Ft-al olcsóbb lett, mert a LIDL-ben kb. annyiba kerül. :D
2012. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
# 9: :DD Mint mondtam nem ettem még boltit, és így azt sem tudom hol mennyi, csak hallottam hogy van ahol 1300 is megvan. Lidl-be hány grammos kb nem tudod?
2012. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!