Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi Magyarország leghíresebb...

Mi Magyarország leghíresebb (hungarikum) zöldsége?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

nem találtam tökéletes kategóriát a kérdésemnek, de talán itt elfogadható.

Egy esszék kell készitenem hungarikum zöldségről, segitenétek kiválasztani, hogy melyik legyen az?



2012. júl. 22. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
nem a paprika? Onnét gondolom hogy pirospaprika üzem ugye kalocsán is van pl,meg néha ha magyarországi hímzés van paprikát szoktak rakni oda. De ez csak egy tipp:)
2012. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a paprika kb az 1600-1700-as években került el hozzánk,és csak az 1800-as évek elején kezdte meg az igazi térhóditást.

régebbi fűszer a hagyma,fokhagyma,kakukkfű,majoranna,ánizs,borsikafű,a bors csak a kőgazdag uraknál,és egészen régi a csombor.

2012. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kalocsai paprika lenne nekem is.

(Vagy makói hagyma. )

2012. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A paprika a törökök közvetítésével került hazánkba. az összes többi magyarnak hitt növényünk is közvetve került ebbe a szép nagy Kárpát-medence nevű kondérba.

az más kérdés, hogy mi magyarosítottuk, és sajátunknak valljuk őket, és utánozhatatlan ízeket tudunk kihozni belőlük.

az esszédben nyugodtan hivatkozhatsz arra, hogy echte magyar zöldség nincs, de évszadadok alatt a beáramló kultúrákból tanulva, használva, ma már sokféle zöldséget tekintünk a felhasználást, a magyar szokásokat figyelemvbe véve

hungarikumnak.

2012. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kalifaszi guszti ***** válasza:
spárga, fűszerpaprika
2012. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Papíron a leghíresebbek:


- fűszerpaprika - Kalocsa, Szeged,

- étkezési paprika - Cece,

- torma - Hajdúság,

- savanyú káposzta - Vecsés,

- konzervuborka - Rábaköz, Szatmár,

- görögdinnye - Heves (Csány), Baranya, Békés, Nyírség,

- gomba - magyar laskagombafajták.


Én csodálkozom, hogy nem említették meg a makói vörös- és fokhagymát vagy a szabolcsi almát, a laskagombát meg szerintem csak jobb híján sorolják a zöldségek közé!

Bár nem zöldség, de a tönkölybúzáról sem kell megfeledkezni!


Hogy hazabeszéljek egy kicsit, tormanagyhatalom vagyunk, pedig a magyar torma kilencvenvalahány százalékát nem messze Debrecentől a Vámospércs-Bagamér-Létavértes kis háromszögben termesztik (vagy valahol ott)!

2012. júl. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek mind híres termőhelyek, de maga zöldség nem magyar eredetű, akármennyire is annak szeretnénk tudni. még a hagyma is kínából, majd később közelkeletről illetve a balkánból került hozzánk. a paprika délamerikából és sorolhatnám. igaz hogy a termesztők nagyon sokat tettek azért, hogy olyan fajtákat nemesítsenek ki, amik már magyar védettséget élveznek.ilyen pl a makói hagyma is.
2012. júl. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ez volt a gondom nekem is, hogy elsőre mondom a paprikáról írok, aztán beütöm google-ba és írja, hogy dél-amerikából került a balkánra hozzánk meg a törököktől. Végül is a paprikát választottam és megfogadtam egyik kedves válaszoló tanácsát és beleírtam, hogy echte magyar zöldség nincs.
2012. júl. 23. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!