Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egy zsidó vendégem lesz...

Egy zsidó vendégem lesz karácsonykor, mit főzzek neki, hogy a többiek is ehessék, és ne kelljen olyan sokfélét főzni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 24. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha karácsonykor halat esztek - halászlé, rántott hal-, azokból ő is ehet. De csinálhatod pld. pulykacombból, szalonna nélkül a töltött káposztát. De a tejfölt mindenképpen mindenki maga tegye az ételére, ő ugyanis nem ehet húst tejtermékkel. Az is kérdés, hogy mennyire ortodox az ismerősöd. mert ha szigorúan tartja a kóser konyha előírásait, akkor nálad elvileg semmit nem ehet majd. ( Egy konyha kóserré tétele hosszú és bonyolult folyamat.)
2012. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A vendégedet kérdezd meg, mert ha komolyan veszi, akkor nem elég, hogy nem disznóhúst fözöl, hanem az egyéb alapanyagonak is meg kell felelniük a kóser kitételeknek. Ezen kivül van elég sok szabály, amit ezen kivül is be kell tartaniuk, pl hús és tejtermék nem lehet egyetlen ételben sem együtt, igy rengeteg étel kiesik.

A legokosabb, ha elöre megbeszéled vele, hogy ö mit ehet, ami neki megfelelö, azt egész biztos megehetik a menzsidók is.

2012. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő mondta, hogy nem eheti azt, ami nálatok szokásos? Mert nehogy az legyen, hogy igyekszel "kóserül" főzni, aztán kiderül, hogy nem is ezt várta, és inkább kínos a dolog.
2012. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem legjobb ha megkérdezem, csak meglepit akartam :) Amúgy elég szigorúan tartja a szokásokat, úgyhogy biztos nem eszi azt amit a többiek, ha az nem felel meg a szabályoknak.
2012. júl. 24. 21:46
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Sertés húst nem esznek.


Meg arra figyelj hogy hússal nem esznek tejterméket.

2012. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha szigorúan veszik, akkor lehet, hogy ök hoznak magukkal ételt, mert náluk még egy konyhában sem szabad húsos ételeknek meg tejeseknek elöfordulni, két külön helységben készitik öket.

Mindenképpen beszéld meg velük, mert ha a meglepetés visszájáról sül el, az igen kellemetlen.

Esetleg az édességet/süteményt lehet, hogy megehetik, amit te készitesz.


Viszont a többieknek se fözzél kimondottan olyat, ami disznóból van, vagy esetleg egyéb ok miatt zavaró lenne számukra.

2012. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban szigorúan tartja a szabályokat, akkor inkább hozass neki valamit egy kóser étteremből, mert -mint már írták- a te konyhád nem felel meg az előírásaiknak.
2012. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Sőt, karácsonyt se tartsatok! Az mennyire zavaró lenne nekik... nyugi már emberek, én nem az ellenfél vagyok, de vendég lesz, és nyilván tudja, hogy hová megy. De őt kérdezd okvetlenül, helyes a tnács:)
2012. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy felettem írták, beszéld meg vele, hogy mi legyen a menü, az a legbiztosabb. Egyébként megkérdezhetem, hogy miért nyár közepén tervezgetitek a karácsonyi vacsorát? O.O
2012. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Az utolsó kérdésre válaszolva. Elhatároztam, hogy idén a karácsonyhoz kapcsolódó dolgokat időben elkezdem, ígyhát ezt már tudni fogom és már ajándékokat is vettem :) :)

Üdv. mindekinek!

2012. júl. 30. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!