Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tegnap Szlovákiában jártunk....

Tegnap Szlovákiában jártunk. Súlyos laktózos vagyok, nem ehetek bármit. A boltokban nem találtunk laktózmentes élelmiszert. Ott nincsenek beteg emberek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De,van.Biztos,hogy van.Itt élek,az az igazság,hogy nem igazán figyelem az ilyen dolgokat,de szerintem van.
2012. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Magyarországon, úgy más országban sem kapsz minden sarki üzletben ilyen terméket.

Speciel Szlovákiában ilyenek Racio név alatt futó üzletek, vagy részlegek.

2012. aug. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Párkányba szoktunk menni, strandra, és kajálni, mert szeretjük a pacal leves, és nálunk nincs. Kérem az elsőt, aki kinn él, hogy ha ráér ajánljon pár dolgot, ami tutira laktózmentes élelmiszer. Mentek a pontok.
2012. aug. 20. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés :) 1.vagyok


Ahogy nézegetem,tejtermékeken minusL van ráírva.

2012. aug. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De nem kell most. Majd ha egyszer boltban vagy, és eszedbe jut, nézd meg esetleg. Aranyos vagy.
2012. aug. 20. 18:43
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
100%

Ott a boltokban kötelező egy külön részleget, polcot kialakítani, ahová a spéci diétás ételeket teszik - laktózmentes , cukormentes , gluténmentes ...

Minden önkiszolgálóban, szupermarketben vann, muszáj lenni (ha nincs büntetik), kiszolgálós kis boltban meg úgyis kérni kell - bez laktózové - vagy nemzetköziül -no laktóza.

valózsinűleg azért nem találtátok, mert nem a többi tej (vagy más) között van, hanem külön polcon.

Általában a német Omira cég termékeit árulják - Minus L - néven, van többféle tej, tejszín, puding, joghurt, ömlesztett sajtok, ementáli sajtok, vaj, túró.

2012. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor legközelebb nem halok éhen.
2012. aug. 22. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!