Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Vannak olyan élelmiszerek,...

Vannak olyan élelmiszerek, amik hiányoznak neked a 90-es évekből? Mik azok?

Figyelt kérdés

Nekem:


-ROYAL sajtok (finomabb volt mielőtt a Medve megvette, a mostani Medve kínálatból hiányolom pl. a C-vitaminosat)


-Cabaret jégkrémtorta (ugyanúgy nézett ki, mint a Vienetta, de olcsóbb és finomabb volt, igaz kisebb is)


-Törpi húskrém


-Maraton sajt (szlovákiai termék, de ahogy látom odaát már nincs)


-Margareta margarin (román termék, de ahogy látom odaát már nincs)


-Héra sütőmargarin (isteni volt a vele megsütött sültkrumpli)


-Valami cégnek a különféle ízű téglatest alakú ömlesztett sajtjai pl. borsos, szőlős stb.


-Autós italpor (Matchbox méretű nyakba akasztható műanyag autó tele nagyon finom italporral)


-Fruit-tella olvadós rágó


-Bubbaloo rágó



2012. dec. 28. 21:05
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja és tegyük hozzá, hogy az EU-ba lépésünk előtt sokkal finomabb volt a Coca Cola, a Fanta és a Sprite, ha olyan kólát akartok inni mint nálunk volt régen, kóstoljátok meg a Coca Colát, Fantát Ukrajnában, Szerbiában stb. teljesen ugyanaz!
2012. dec. 28. 21:08
 2/26 anonim ***** válasza:
54%

Szia, én Felvidéki vagyok, de szintén panaszt teszek, igaz, olyat fogok írni, amit sokan nem ismernek...

Kicsi koromban a szójás rúd (sójové rezy) sokkal finomabb volt, jó kemény és épp olyan édes, hogy még jól essen. Most egyrészt kisebb (tudom, én is felnőttem, de tényleg kisebb) és olyan puha lett mint a fene, egyre puhább, viszont lassan csak cukorból fog állni az egész, az a jó szójás íz eltűnt. Ezt eljátszották a Margot csokival is, az szója-kókusz keverék tábla, csokival leöntve, na, az is lassan cukor és kész, fúj.

A Lentilky (kis színes csokigömbök, színes cukormázzal) szintén eltolták mára, sőt, 92 felé gyártottak nem dobozos hanem zacskós verziót, az valami Isteni volt, de eltűnt, nyoma sincs, a neten sem. Szintén volt egy nugátos csoki, amin két rajzolt mókus vigyorgott, az a csoki elolvadt a szádban!!! Na, annak is nyoma veszett, de még mutatóban sem találtam a csomagolását sem, pedig sok retro oldalt megnéztem.

Ilyen még a rumové pralinky, ami régen rumos volt, most pár csepp rum egy csomó cukorral (bonbon).

A kofola (barna szénsavas, de nem kóla!) is rossz felé változott.

Ami legutóbb eltűnt, a férjem kedvence volt kiskorától, fruit wafers volt a neve, gyümölcsös vékony nápolyi, hát, azóta gyászol szegény.

Annyi minden volt, amit eltoltak, mert kispórolják, gazdagodni akarnak rajta, mi meg együk a sz**t...

2012. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
A ronda, de finom chokito csoki hiányzik nekem. :) (Nem tudom, hogy betűzték a nevét.)
2012. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a hubba-bubba rágó, ami kétszer drágább, de feleakkora, mint amikor kicsik voltunk. Nem optikai csalódás, tényleg odacsaptak, és levágták a felét, az árát meg felcsapták. Nem is vettem azóta többet, felháborodtam.
2012. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Azt én is észrevettem, hogy egy csomó terméknek rosszabb az íze, mint régen, kispórolják belőlük az alapanyagot, nagyon gáz. Persze az ára meg csak emelkedik...
2012. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nyáron voltam Bulgáriában, ott volt Hubba Bubbából a polcon olyan nagyobb is, mint nálunk régen, meg kisebb is (gondolom pont akkor váltottak ők is) gyorsan megvettem a kedvenc ízemből a Crazy Cherry-ből az összes megmaradt nagy darabosat és hazahoztam :D
2012. dec. 28. 21:20
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Chokitóról jut eszembe, nekem el van téve a csomagolása, tényleg finom volt :) és nem is volt ronda.
2012. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, jó neked, hogy kifogtad az utolsó nagy darabokat :D

Én a zöldalmásat szerettem, volt, hogy egy csomagnyit tömtem a számba, aztán csak hümmögtem, mert úgy néztem ki, mint egy hörcsög.

2012. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Én a Kofolával először tavaly találkoztam, de nekem ízlett. Olyan íze van egy kicsit mintha megpróbálnának az EU-s kólába különféle fűszereket tenni, hogy utánozza az EU előtti kóla ízét. Mindenképpen finomabb, mint a sima EU-s Coca Cola, de nem olyan jó, mint az ukrán, szerb Coca Cola.
2012. dec. 28. 21:24
 10/26 anonim ***** válasza:
71%
Az "igazi" pászkagombóc-dara, lengyel volt, és azóta sem tudok még hasonlót sem venni.
2012. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!