Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mindig elolvassátok az...

Ti mindig elolvassátok az élelmiszerek címkéit? Azaz tudatos vásárlók vagytok? Ha igen, mi az az összetevő, amit leginkább elkerültök?

Figyelt kérdés
Gondolok itt E-számokra, összetevőkre, bármire, amit ha megláttok, nem veszitek meg a terméket.
2012. márc. 2. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk a káros élelmiszeradalékokat kizárni az életünkből,mert élelmiszerIPAR van,a terméket nem te állítod elő,tartósítani kell vagy megfelelő külleműnek kell lennie stb. De amit feltétlenül elkerülök,az a mesterséges édesítők,ezek közül is az aszpartam főleg.Az élelmiszerszínezékek közül is inkább a céklalével vagy bodzával színezett joghurtot veszem meg,ha tehetem-újabban inkább natúrt és én teszem bele a házilag készített lekváromat.A többivel nemigen lehet mit csinálni,ha boltban vásárolsz.
2012. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én elolvasok mindent. Nem veszek semmit ami Szlovák vagy Francia. Nem veszek margarint, sem olyan terméket amiben az van, nem veszek cukormentes termékeket. Fenil-analin és aszpartam. Jól hangzanak ugye? Nem iszom a tégladobozos tejet és nem veszek tejszínhab utánzat spray-ket. Virsliből csak juhbelest vagy frankfurtit veszek, húsból próbálok magyart keresni.
2012. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: Tudom, hogy nem tudjuk kizárni, csupán az érdekel, hogy ki mit tart veszélyesnek, mi az, amit mindenképpen elkerül.

Második: Mi a gond a Szlovák és Francia termékekkel? És cukormentes terméket miért? Mert abban édesítőszer van? Tégladoboz? Mi vele a baj? Bocs, hogy ennyit kérdezek, igyekszem tájékozódni a témában.


És nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát. :-)

2012. márc. 2. 19:59
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A második vagyok ismét!


A Szlovák és Francia termékek ellen csal egy egyszerű vásárlói bojkottot tartok. A franciáknak csak annyi céljuk van a magyar élelmiszeriparral hogy tönkretegyék. A Szlovákokkal meg elsősorban a nyelvtörvényük miatt van bajom, felőlem ott rohadhatnak a polcon a termékeik. A cukormentes termékek gyakorlatilag mérgezőek - én rosszul vagyok mindtől - és műanyag ízük van! Akinek cukorproblémái vannak, azok próbálkozzanak gyümölcscukorral, nádcukorral, s a többi. A tégladobozos tej pedig nem tej. Nem tudom mi, de nem alszik meg, és az oltópor sem csinál vele semmit.

2012. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem,hogy a két külföldi piaccal valami baj van, azért kérdeztem rá. Én is igyekszem magyar árut venni, de egyszerűen néha lehetetlen.
2012. márc. 2. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is szoktam nézni a címkéket.

Ha virslit, vagy valami hasonló élelmiszer-ipari terméket veszek, akkor a fehérje-zsír arányt, illetve a hús arányt nézem. Tejet csak hűtőset veszek. Igyekszek magyart venni én is. A külföldiekből meg a kínait kerülöm amennyire lehet. (kivéve a szójaszósz)

2012. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, nézem. Kcal-tartalmat elsősorban... Melegszendvics krémnél megnéztem a múltkor, hogy tartalmaz-e húsfélét. És nem (y) :)
2012. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen,megnézem. Ne tartalmazzon túl sok E-számot,emulgeálószert meg ilyeneket,ne legyen benne lehetőleg se cukor,se aszpartám és a kcal tartalmával is szeretek tisztában lenni. Továbbá kerülöm a "módosított" dolgokat,pl.: módosított kukoricakeményítő,mert az génmódosítást jelöl.
2012. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2012. márc. 4. 21:17
 10/10 anonim ***** válasza:

",pl.: módosított kukoricakeményítő,mert az génmódosítást jelöl."


Egy nagy fenét!!!A keményítő egy vegyület ha nem tudnád!!! Semmi köze a génmódosításhoz!!!A módosított kukoricakeményítő az belőle készült cukor!!!

2012. aug. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!