Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Fehér réteg borítja be a...

Fehér réteg borítja be a háziszalámit. Eltávolítani nem tudom. Lehet hogy penész? Vagy fagy? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nemespenész. A bolti téliszalámi rúd is tiszta fehér.
2013. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha padláson, vagy hűvös kamrában szellős helyen van felakasztva, és ott találod a fehér penészt, akkor az igen, valószínű, hogy nemes penész, nincs vele dolgod.


Ha ez a szalámi a hűtőben van, és ott találtad rajta, akkor a helyedben a husit kikapnám a bőréből, átgyúrnám ha kell valami fűszerekkel, és nagyon gyorsan kisütném gombócok formájában. Ugyanis ez esetben a fehér penészből hamarosan zöld lesz, és utána a szalámi már ehetetlen.

2013. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemes penész. A pick szalámin is ilyen fehér nemes penész van, az nem gond, hogyha rajta van.
2013. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bízzunk benne, hogy valóban nemes penész.

A másik variációt csak azért írtam, mert amikor én kaptam egy jó nagy szál füstölt háziszalámit, panelban csak hűtőbe tudtam tenni. Ami azon megjelent fehér penész 3 hét után, az egyáltalán nem volt "nemes".


Mivel a kérdező azt írja, hogy háziszalámi, és nem tudjuk, hol tárolta, nekem rögtön ez az emlék jött elő.

2013. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 doboszoli ***** válasza:
100%

A nemes penész esélye a házi szalámin, kb. annyi, mint a trójai falónak az epsoni derbyn...

A felületi penészt azonnal dörzsöld le tiszta száraz ruhával, és próbálj a helyiségbe minél több levegőt juttatni! Egy ventillátor segíthet az ügyön.

Ha már nem jön le, akkor sajnos kuka, mert a húsba hatolt gomba tömlők érdekes mutatványokra képesek.

A hőmérsékletet próbáld 10 fok közelében tartani, mert a legtöbb gomba melegigényes.

Igazából látni kellene. Mikori töltés, meddig volt füstölve, stb.

2013. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. még mindig nem tudom mi lehetett.. még 2 napra vissza tettem a füstre. a probléma megszűnt. de egyet felbontottam. kitűnő minőségű és ízű.
2013. jan. 15. 19:24
 7/9 anonim ***** válasza:

A penésszel az a gond, hogy sok fajtája toxinokat termel, és ha látszólag el is tűnt, a méreganyagok ottmaradnak. Többek között májrákot tudnak okozni (változatos, hogy mit, fajtára jellemző).

Én nem enném meg, még ha jó is az íze, esetleg bevizsgálás után.

2013. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Nekem is van ilyen a padláson tárolt házi kolbászon. Ledörzsölöm, oszt' jó napot. Volt, hogy utazásra vittem becsomagolva többet. Pár hét után vastag fehér penész lett rajta. Szárazon letörölni már nem tudtam, így langyos vizes ronggyal mostam le. Gyorsan kiszárítottam, ugyanolyan lett, mint előtte. Amint újra száraz helyre került, nem jött vissza a penész. Az ízében semmi változás nem volt. Szerintem nem parázd túl.
2013. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában: Szódabikarbonátos bedörzsölés a romlásnak indult hús kellemetlen mellékízét is átveszi.- Háborúban, mikor nem volt meg a hűtőlánc, minden husi bűzlött, zöldült. Trisós, bikarbonátos lében átmosták és gyorsan felhasználták, megették. Ezek az emberek ma is itt vannak köztünk. Nem kell betojni. Májrákot a fekete színű penésztörzsek toxinjai okozhatnak. (Tele velük a bolti vöröshagyma: vágj egyet ketté, hagyd ott pár napra tenyészni és meglátod...) A zöldpenész toxinja szimplán a mennyiségtől függően kinyír pár májsejtet és kész. A máj gyorsan regenerálódó szerv. Arra van tervezve, hogy kiszűrje a mérgeket mielőtt azok bejutnak sokkal kritikusabb helyekre...

Vannak specilális, fehér, sárga, zöld penészek is, amik nagyon mérgező toxint választanak ki, de otthon ritkák, mint a fehár holló - én nem tartanék tőle. Ha fehér, akkor sokkal nagyobb az esélye a nemespenésznek!

2013. jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!