Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Magyarországon lehet kapni...

Magyarországon lehet kapni olyan Olivabogyót ami még ''nyers''?

Figyelt kérdés
Saját magam szeretnék készíteni olivabogyót házilag mint Spanyolországban.Ezért érdekelne,hogy lehet e vásárolni itthon.

2013. jan. 16. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni, de nagyon ritka.


Neten is utána nézhetsz!


Én találtam most hirtelen egy honlapot ahol van.

Nézz, kérdezz körül bio boltokban. Hátha ők tudnak szerezni vagy rendelni.


[link]

2013. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Gondoltam,hogy nem olyan egyszerü szerezni.Spanyolországba szoktam évente járni,de azért repülőn nem lehet sokat hazahozni.Viszont én nagyon szeretem és falusi recept alapján akarnék itthon csinálni.


:)

2013. jan. 16. 23:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel ezt éretten szüretelik nemigen éri meg szállítani mert könnyen romlik.
2013. jan. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Az olajbogyó:


Az olajfa őshazája eredetileg Kis-Ázsia lehetett, mára elsősorban a Földközi-tenger partján termesztik, de Amerikában, Ausztráliában, Új-Zélandon is gyakori. Rengeteg fajtája létezik, több tucatnyi féle bogyóból sajtolnak olajat világszerte, így maguknak a bogyóknak is számos fajtája kerül - sós lében, ecetben, olajban - az üzletekbe. A bogyók alakja, mérete a fajtára jellemző, de színük leginkább arról árulkodik, hogy milyen éretten szedték őket. Így a legkorábban betakarított halványzöldtől - az élénkzöldön és a sötétlilán át - a teljesen érett feketéig tart az olívák színskálája. A mediterrán konyha egyik meghatározó alapanyaga.

Legendás a mediterrán étrend szív- és egészségvédő hatása: ez nem utolsósorban épp az élelmiszerekhez felhasznált olívaolajnak köszönhető. Az olajbogyóból préselt olaj háromnegyedét az egyszeresen telítetlen zsírsavak teszik ki, amelyek csökkentik az ártó hatású LDL-koleszterin szintjét a vérben, így kevésbé képződnek a vérerek falában a veszélyes lerakódások, a plakkok. Tápanyagokban, vitaminokban, antioxidánsokban gazdag, jót tesz a májnak, a bélrendszernek és az izmoknak, megkönnyíti a szív munkáját.


Nem mindegyiket szedik le teljesen éretten.

Attól függ, hogy milyen éretten szedték le. Van ami nem olyan érett az még zöld és a legérettebb a sötétlila, fekete színű.

2013. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2013. jan. 18. 09:48
 6/7 anonim ***** válasza:
A garay piac felé a murányi u-ban van egy kis bolgár zöldséges ott töbféle olivabogyó van lehet hogy találsz de ha nincs a tulaj jófej külön rendel neked.
2013. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. febr. 24. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!