Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri ideiglenes rendszámmal...

Megéri ideiglenes rendszámmal használni itthon egy külföldi autót?

Figyelt kérdés

Németországból akarok behozni egy Gsi astrat.

Mivel elég drága a forgalomba helyezés,így azt a tippet kaptam valakitől,hogy próbáljam meg az ideiglenes rendszámot.

Én nem vagyok képben az ilyenekkel,ezért kérek segítséget Tőletek!


Mivel meddig tudom használni itthon ideiglenes rendszámmal?Hogyan tudok csináltatni? Milyen hátrányai vannak?


Az autó árának a fele lenne a forgalomba helyezés ára,ezért próbálok valami alternatívát keresni.

Megoldható lenne az is,hogy olyan ember nevén lenne az autó akinek német címe van és kölcsönadási szerződéssel használnám,de kint nagyon drága a biztosítás.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 29. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az autó árának a fele? Az mennyi 250-500 Euró? Nekem az autó ára volt a forgalomba helyezés, elhozás, minden együtt tokkal, vonóval, zenével, tánccal.

Sajnos egy ilyen gennyedvényben élünk. Pl. a német kifizet €12-t és máris leveheti a rendszámot, nekünk meg trükköznünk kell. Az osztrák mehet 3 autóval, egy rendszámmal, itt meg ki kell fizetni mindre a biztosítást, ha akarsz egy városi meg egy másik autót. Én is E-s rendszámmal mennék, de az valóban ideiglenes. Bár folyton változnak a szabályozások, de úgy tudom, most fél évre lehet E-s rendszámod, persze a biztosítás sem olcsó rá. A P-rendsz. az még bonyolultabb és drágább, meg elvileg korlátozott is, arról nem is beszélve, hogy nem is igényelhet akárki magánszemély.

Sajnos az van, hogy már-már trükközni kell külföldi rendszámmal, de nagyon vékony a jég. A rendőrök meg úgy ugranak rá mintha háborús bűnöst fognának. Elképesztő, hogy az embernek miket kell kijárnia, ha egy jó autót szeretne magának. :S :)

2012. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na átszámoltam,több az autó árának a felénél,de ebbe még nincs benne a hazaszállítás...


Egyéni vállalkozóként is nehéz P rendszámot igényelni?

Bár így annyira nem fog működni a dolog,ha ilyen rövid időre lehet igényelni.Kivéve,ha meg lehet hosszabbítani.


köszi a választ!

2012. dec. 29. 20:03
 3/13 anonim ***** válasza:

No persze többen is hirdetnek "bérelhető" P rendszámot, de:

-Elvileg a cég alkalmazottjának kell lenned

-Nem szállíthatsz utast

-Indítási naplót kell vezetni


Napi 5000 Ft-ot szerintem nem ér meg a dolog! Bár 200000-ért egész évre a tiéd lehet!

Akkor most mi az olcsóbb?

:D

2012. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na ez csodálatos!


Akkor úgy járok a legjobban,ha forgalomba helyezem itthon

2012. dec. 29. 21:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos erre gondoltam. Meg ezekre a korlátozásokra, amiket Harkonnen leírt. Azért szigorították idénre a P-rendszám törvényt, no meg az ellenőrzést, hogy ne lehessen kikerülni a hazai regisztrációt, ami valójában egy vám, a NAV vámhatósági részlege is szedi, oda kell majd menned (egy párszor :P). Vám EU-n belül, csak nem hívhatják annak, de legyen inkább sarc.
2012. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Még a német biztosítást kellene kiszámolni rá.De biztos vagyok benne,hogy rohadt drága
2012. dec. 29. 22:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Több lehet egy kicsit, de nem vészes. Inkább az "lelőnek" itthon sünök, ha magyarként vezetsz egy német rendszámos autót. Meg akkor ki kell vinni vizsgáztatni is, de az sem olyan nagy baj.
2012. dec. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha van kölcsönadási szerződésem, sokat nem tehetnek.
2012. dec. 30. 09:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem. Én is ebben gondolkodom, néha :) De nem számíts kedvességre tőlük...
2012. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már megszoktam tőlük a kedves szavakat.Robogóztam régebben és nem egyszer akarták elküldeni a motorom kpm-re.

Amikor kocsival állítottak meg,akkor átkutatták az egészet és egy röpke fél órán keresztül mondták nekem az áldást.Teljesen alaptalanul kerestek nálam mindig drogot,de hát egyszer csak megunják :)

2012. dec. 30. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!