Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ezek itt mind magyar ételek?

Ezek itt mind magyar ételek?

Figyelt kérdés

Halászlé, töltött káposzta, babgulyás, töltött paprika, hurka, kolbász.

Úgy tudom, hogy ezek kimondottan magyar ételek. Azok, vagy csak rosszul tudom? És milyen magyar ételek vannak még?


2013. ápr. 15. 13:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És még a szilvásgombóc és a lecsó.
2013. ápr. 15. 13:29
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem szarkazmust kértem, hanem választ.

Múltkor említette valaki, hogy ebben a kategóriában milyen emberkék járnak.. Nem hittem neki. Hiba volt.

2013. ápr. 15. 13:38
 3/18 anonim válasza:
20%
Van ez így
2013. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Remélem nem azért írtál "választ" megint, mert beszélgetni szeretnél..-.-
2013. ápr. 15. 13:41
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Ezek nem magyar ételek, hanem magyarosak.

Szerintem az a külömbség, hogy ezeket más országokban is ismerik, de az elkészítése pont ahogy mi csináljuk az magyaros. (sok zsír, paprika, és hagyma)


nekem német a férjem és németországban élünk, a töltöttkáposzta szinte teljesen olyan mint nálunk, csak kevesebb a pirosparika benne, de ugyan úgy készítik el.

Ismerik a hurka kolbászt is, csak más a füszerezése, de azért elég hasonlóan készítik.

2013. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Az egy dolog, hogy más népek is ismerik a magyar ételeket, mi is ismerjük pl a hamburgert, veséspitét,(hallomásból:D vagy fish&chips, sajtok (franciák).

Nem tudom ezek közül 100%ra állítani hogy összes eredeteiben magyar étel. és nem magyaros:D

Utolsóoff...:) teljesen hülyeséget írt. attól még hogy ott is elkészítik magyar marad;)

2013. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 nagyhus ***** válasza:
100%

Igen és még rengeteg van,pl:

Pörkölt (nokedlivel)

Gulyásleves

Paprikás krumpli

.....

Hortobágyi palacsinta

Jókai bableves

Újházy-tyúkhúsleves

Vadas hús

Bácskai rizseshús

Brassói aprópecsenye

Csülök pékné módra

Hortobágyi palacsinta

......


Napestig sorolhatnám ezen kiváló ételeket.

2013. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

Brassói aprópecsenye


Hogy lenne magyar?:D

2013. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hmmm.. akkor nem véletlen mondják itt a környéken az öreg nénik-bácsik, hogy a legjobbak a magyar ételek:) Köszönöm a válaszokat!:)
2013. ápr. 15. 13:48
 10/18 anonim ***** válasza:
7-es akkor ezt azért ne említsd egy németnek, mert tuti kiakadna, hogy az ö káposztás ételüket lemagyarozod, mert szerintök ez tipikus német, és az összes hagyományos német receptkönyvben szerepel mint német étel.
2013. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!