Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Támogatod a magyar piacot...

Támogatod a magyar piacot azzal, hogy törekszel arra, hogy magyar termékeket vásárolsz?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen, igyekszem figyelni rá,de nem mindig könnyű,mert már ami magyar terméknek tűnik, az sem biztos hogy magyar, és sajnos a pénztárcámra is figyelni kell, és szomorú, hogy az import termék sokszor olcsóbb.
2013. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha megtehetem, akkor egyértelmű, hogy a magyar terméket választom. De pl most még kénytelen vagyok megvenni a spanyol, marokkói, holland meg ki tudja honnan hozott paradicsomot és paprikát, mert azért valljuk be, hogy az ár nem mindegy.
2013. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mindenképpen, még akkor is, ha drágább, mert a minősége jobb. Mi itt a faluban a tejesembertől vesszük a tejet, sajtot, túrót, tejfölt, egy szőlősgazdától vesszük a bort, egy öreg bácsitól a tojást és egy kedves nénitől a répát meg a krumplit. Össze se lehet ezeket a termékeket hasonlitani a Tescós sz**ral.
2013. ápr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
96%
Figyelek rá. Nem minden esetben sikerül, de nagyon törekszünk rá hogy Magyar terméket válasszunk. Emellett szelektíven gyűjtjük a hulladékokat is.
2013. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Vannak megszokott termékek, amiket szeretek, azokat igyekszem venni, de nem az alapján döntök, hogy magyar-e vagy sem, hanem, hogy jónak tartom-e.

2013. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Én nem az alapján döntök, hogy mi magyar és mi nem az. Amit megszoktam és szeretem, azt veszem meg, függetlenül attól hogy magyar-e vagy sem. Szerintem tévedés azt hinni, hogy attól hogy valami magyar, még biztos kiváló, mert sajnos közel sem biztos. Sok embert meg lehet győzni, hogy csak származás alapján vásároljon.
2013. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 doboszoli ***** válasza:
100%

Ésszerű határokon belül igen, de megvallom, nem annyira a lokálpatriotizmus, mint a minőség vezérel.

Magam is rendszeresen járok piacra hústermékekkel, nem árt észnél lenni. Sok, kedvesen mosolygó, gömbölyű nénike árusít a hetedik emeleten termelt (értsd: Tescos) tojást, miegyebet.

Summázva: a "MAGYAR TERMÉK" szépen hangzó felirat mellé elvárok egy magasabb minőséget, a magasabb ár függvényében.

2013. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szeretnek...foleg a kisgazdakat. Meg az allattenyesztoket...de sajnos itt bezart az utolso magyar hentes is...azota fel orszagnyirol odebbrol kell rendelnem rendes husarut.
2013. ápr. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Egyértelműen igen. A lehetőségeimhez mérten persze. Ez annyit jelent, hogy ha a magyar termék ára a csillagos egekben van, akkor képtelen vagyok megvásárolni azt, akármennyire is szeretném. De amit, tudok azt ez alapján veszek meg. Ennek óriási jelentősége van, még ha másképp is tűnik sokaknak (inkább a lustáknak). Ha nem veszünk hazai termékeket, leépítjük a hazai gazdaságot. Ez így van akármit is próbálnak lenyomni a torunkon. Viszont figyelni kell arra, hogy a terméket tényleg Magyarországon, magyar alapanyagokból állítsák elő, és nem legyen import cucc. Sokszor ugyanis csak az egyik fele igaz a fentieknek.
2013. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem mondom azt, hogy ez a leglényegesebb szempont, ha vásárolok.

Viszont ha van 2 termék és nincs nagy árkülönbség, akkor inkább megveszem a magyart.

2013. ápr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!