Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Készítettem fokhagymahabot...

Gabben83 kérdése:

Készítettem fokhagymahabot (toum-ot), amit egy libanoni étteremben ettem, de nagyon híg lett! A neten találtam a receptet! Mi a trükk, hogy ne egy fokhagymaízű tojáshabot kapjak, hanem inkább krémszerű habot Hogyan kell JÓL elkészíteni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A toum mártás (a toum / túm szó arabul amúgy azt jelenti, hogy fokhagyma) gyakorlatilag egy fokhagymás majonéz (csak ugye tojásfehérjéből), ezért ott lehet elrontani, ahol a sima majonézt is. Az olaj adagolásánál. Ha nem cseppenként, óvatosan adagolod folyamatos mixelés közben az olajat, akkor nem fog besűrűsödni, krémszerűvé, majonézessé válni.


Nem tudom, milyen receptet használtál, gond volt-e a recepttel, vagy csak a technikával. A recept ízlés kérdése, de lényegében a nyers fokhagymát citromlével és sóval összeturmixolod, aztán beleturmixolod a tojásfehérjét is, majd amikor habos, az olajat cseppenként, nagyon lassan adagolod folyamatos turmixolás közben, amíg fel nem vesz annyit, hogy majonézes, sűrű állaga legyen. Ha eléred ezt az állagot, akkor többet nem szabad beleönteni, mert akkor visszafolyósodik, még akkor sem, ha a recept szerint több kéne bele.

2013. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, valószinű, hogy az adagolást rontottam el, találtam egy videót is az elkészítéshez, és abban az volt, hogy miután mozsárban összetörték a fokhagymát, tettek hozzá egy kicsi citromlét, sót és kicsi olajat, és aztán kezdték el adagolni a többi olajat, de most csinálok akkor majd úgy, hogy ahogy írtad!!:)

Egyébként olvastam egy külföldi oldalon, hogy a tradicionális toum-ot fehérje nélkül készítik, csak fokhagyma, só, olaj, és tejfölszerű lesz a végeredmény, na lehet mindkettőt kipróbálom!Kösz mégegyszer!!

2013. máj. 30. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!