Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi annak az édességnek a...

Mi annak az édességnek a neve, amikor mindenféle magvakat összegyúrnak valamilyen édes (általában barna) masszával?

Figyelt kérdés

Utána úgy lehet szeletelni, mint a szalámit.

A kérdésem az lett volna, hogy hogyan készül, csak nem tudom még a nevét sem. Tehát ha valaki ismeri, légyszi azt is írja meg, hogy kell elkészíteni!

Köszi!


2009. okt. 8. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

szia,

mint pl ez?

[link]


én is ettem már hasonlót, finom


itt egy recept:

[link]


de lehet, h valaki talál jobbat :)

2009. okt. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
PÜSPÖK KENYÉR SZERINTEM
2009. okt. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hat szerintem a keksz-szalamira gondolsz. Hozzávalók

1 kg háztartási keksz

25 dkg ráma

3 evőkanál porcukor

zselés cukorka, ezt ízlés szerint, nem is kötelező, de jól néz ki benne

15 dkg mazsola

3 evőkanál kakaó

10 dkg vágott dió

kb.2 dl tej

A háztartási kekszet konyharuhába csomagolom kisebb adagokban és húsklofolóval összetöröm. Nem kell teljesen apróra, mint a kekszgolyónál. A zselés cukorkát (amit most a lidliben csak egyesével csomagoltat kaptam:))), a diót apróra vágom és hozzákeverem a kekszhez, majd jön a mazsola és kakaó. Lehet hozzáadni kandírozott gyümölcsöt is, azzal is nagyon finom, én tettem bele egy kevéske citromosat.

A vajat megmelegítem és beleteszem a porcukrot és a tejet, majd egy kicsit még főzöm sűrű kevergetés közben. A kekszhez öntöm és alaposan összegyúrom. Folpackkal szalámi formát alkotunk belőle és hűtőbe teszem, legalább egy éjszaka kell, hogy jól összeérjenek az ízek benne. A szalámi formává alakítást, bevallom őszintén csak segítséggel tudom megcsinálni, mert a kezem tiszta massza, és még mindig csak kettő van belőle, és egy kissé bonyolult lenne így a folpackot vagdosni és formázni:)))

2009. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ezt a receptet csak bemasoltam, de ha erre gondoltal akkor vannak sokkal jobb receptek is a neten. irhatsz h sikerult-e segitenem:D
2009. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de sajnos nem ezekre gondoltam.

Búcsúkban, vásárokban, legutóbb a tökfesztiválon (Rácalmás) láttam ilyeneket. 10 dkg 599 Ft volt, amit sokalltam, ezért nem vettem, de itthon szívesen kipróbálnám, mert nagyon guszták voltak...

2009. okt. 13. 21:52
 6/9 anonim válasza:

Grillázs?


[link]

2009. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:-(

Még mindig nem az igazi.

A massza anyaga olyan, mint a gyurma, csak jóval keményebb. De nem olyan kemény, mint a grillázsnál a pörkölt cukor.

Azóta is keresgélek...

Azért köszi a válaszokat, és reménykedek.

2009. okt. 25. 20:24
 8/9 anonim válasza:

Nem a zsanna-mannára gondolsz véletlenül?

[link]


Én is kóstoltam ilyet, de szerintem elég fura íze volt.

2010. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen igen igen!

Ő az. De a cikk elolvasása után már nincs is hozzá gusztusom. :-(

Mindenesetre köszönöm.

2010. febr. 10. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!