Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért csúszik ki az evőpálcika...

Miért csúszik ki az evőpálcika a kezemből? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mikor megfogom az evőpálcikákat, azt,ami a mutatóujjamnál van,megtudom fogni, viszont ami (alul) a gyűrűsujjamnál van,az elcsúszik.Már 1000x próbáltam,de nem megy. Néztem videót is,képeket is,de akkor sem megy.Mit rontok el? Egyszerűen nem marad ott az ujjam végénél,hanem elcsúszik az ujjam tövéhez. :'(

2013. jún. 7. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
azt a gyűrűs és a középső ujj közé kell fogni (pl.), úgy, hogy a fenti vége a mutató és a középső között legyen.
2013. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó, elcsúszik,mikor megemelem a felső pálcikát.

Mint itt a 3. képen: [link]


Nekem nem marad úgy,hanem elcsúszik. :'(

2013. jún. 7. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem így fogom.

Én az alsó pálcika "végét" a középső ujjamnak támasztom, az "elejét" meg a hüvelykujjam töve és a kezem közé fogom. A másik pálcikát a hüvelykujjam vége és a mutatóujjam vége közé fogom.

Így:

[link]

2013. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:

Még annyi, hogy nekem sem ment elsőre, sokat bénáztam. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. :)

2013. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Mutatok egy egyszerűbb fogást, a fentieket én sem értem, én spec. semmit nem fogok a gyűrűs és a középső ujjam közé.


Két pálcika van: alsó és felső. (a képen is így látod).

Az alsó pálcikát három ponton támasztod meg: a középső ujjad legalsó ujjpercénk feléd közelebb eső oldalsó felületén, a mutató- és a hüvelykujj "redőnyös" részén és a hüvelykujjad felső ujjperce alatt. Ez a pálcika nem mozog.


A felső pálcikát a középső ujjad és a mutatóujjad közé helyezed és a hüvelykujjad hegyével támasztod. Ezt a pálcikát tudod mozgatni.


Nem árt ha "pozicionálás" előtt a tányérodon vagy csészéden előbb hegyükkel lefelé egyensúlyba hozod a pálcikákat, mert így záráskor érinti egymást a két pálcika hegy.


Ha ez sikerült, vegyél egy befőttes üvegnyi meggyet (vagy valami más puha és könnyen fogható dolgot) és pakold egy csészéből/tányérról egy másikba.


A technika mellett van némi illemtana is a pálcikával való evésnek: nem hadonászunk, nem szúrkálunk vele semmit, nem csörömpölünk vele mint egy gyerek. Ha nem eszünk letesszük párhuzamosan az evőcsésze vagy tányér szélére úgy hogy a végei ne a velünk szemben ülőre mutassanak. Nem illik lenyalni, szánkba venni, bár bizonyos mértékig elkerülhetetlen, hogy a pálcika érintkezzen a szánkkal. Kínában és más ázsiai országokban az étkezés alapvetően közösségi élmény, ami azt is jelenti, hogy a saját csészébe alapvetően csak rizset szednek, majd az asztal közepén lévő tányérokról ki-ki ízlése szerint szed magának, de nem szedi tele a tányérját, hanem az étkezés folyamán újra és újra szed. Illusztrisabb környezetben egy-egy tál ételhez egy-egy közösen használt szedő evőpálcika is jár, amivel senki nem eszik, csak szed saját magának. Ezesetben a saját pálcikával nem illik a közös tányérokhoz érni. Ha nincs közös pálcika, akkor megfordítják a saját pálcikájukat, hogy ne azzal a végével szedjenek, amivel a szájukhoz emelik az ételt. Ha vendégségben vagy, előfordulhat, hogy a vendéglátód megkínál egy finomabb falattal (főleg ha zavarban vagy, vagy nem tudod melyik falat a legízletesebb). Ilyenkor rendszerint megfordítja a pálcikáját és így teszi a tányérodra. Ha közeli barátok, családtagok esznek együtt, akkor nem fognak ezzel törődni, mindenki a saját pálcájával szed és nem fordítja meg a pálcikáját.


Nem illik a "rizsmasszába" beleszúrni a pálcikát, megáll persze így is, de mi se tesszük le a villát úgy, hogy a rántotthús szúrva otthagyjuk.


Kezdetben ne a színes, lakozott, fém vagy műanyag pálcikával próbálj enni, ezek szépek, de csúsznak és nehezek is. A simára csiszolt, lakkozatlan könnyű pálcika a legpraktikusabb.

2013. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget. Majd gyakorlok sokat. :)

5.-nek:

Hát nekem pont a lakkozott fajta van. :(

Tegnap vettem 1 szettet és elég drága is volt,azt reméltem,hogy ez a legjobb a gyakorlásra. :(

Egyébként én pont így fogtam,amit belinkeltél és az a pálcika csúszik el,ami a gyűrűsujjamnál van. :(

Itt: [link]

Elcsúszik oda hátra. :(


De mindenesetre kipróbálom mind2 verziót amit írtatok és gyakorolgatom. :))

Még egyszer köszi a sok segítséget. :)

2013. jún. 8. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!