Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Van kínai, japán, thai fűszer,...

Van kínai, japán, thai fűszer, ami a magyar ételekhez passzol? A wasabi milyen? Megérné kipróbálni? Nálunk lehet kapni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég csináltam sertésbordát, raktam rá indiai fűszert illetve csináltam hozzá thai curryt és nagyon finom lett.

Plusz én mostanság rengeteg gyömbért használok, szerintem nagyon finom, pl. salátába vagy egyéb főt, sült ételekbe.

Japán, kínai fűszereket annyira nem ismerem, de szerintem az indiai, thai, nepáli és a magyar egész jól keverhető.

2013. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A wasabit nem fűszerként használják, hanem szusihoz egy elég erős tormakrém.


Sütikhez a csillagánizs, egész fahéj nagyon passzol, ezeket az indiai konyha főételekhez is használja. Thai chiliport (méregerős) én csípős paprika helyett használok, mert bírom és szeretem az erőset. A kínai ötfűszerkeverék vagy az indiai garam masal és curryfűszer-keverékek passzolhatnak a pörkölt, paprikásra hajazó kajákra, de nyilván nem lesznek igazi magyar ízűek. A más fűszerezésű pörkölt fogalma meg a világ összes konyhájában ismert, náluk curry néven fut.

2013. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Wasabit én csak sushihoz szoktam enni, más ételbe nem teszem. Baromi erős torma íze van. Ki lehet próbálni, de magyar ételekhez nem fog passzolni. Amit még rendszeresen használok az a kínai ötfűszer keverék, de ezzel sem a csirkepörköltöt szoktam beízesíteni.
2013. júl. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig önmagában nem találkoztam wasabival, csak olyan ízesítésű chips-szel, de ez nem zárja ki, hogy ne lenne! Még nem kóstoltam, de azt hallottam, hogy a legerősebb a világon, aki kibírja, az bármilyen csípős ételt meg tud enni!
2013. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Tescoban, Auchanban, sőt limitált ideig Lidl-ben is lehet kapni wasabit. Az ára sem vészes. Webáruházakban meg pláne.
2013. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én a Coopban (egy nagy üzletükben) vettem a múltkor wasabit. Tubusban lévő zöld krémként kell elképzelni.
2013. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első kettő jól leírta. Én amúgy gyömbért nagyon sok ételbe teszek, pl lencsefőzelékbe, kurkumával és mustárral vagy mustármaggal együtt. A wasabit megéri kipróbálni, legalábbis én szeretem, de én is csak szusival ettem. Ha nem szereted az erős, csípős ízeket akkor nem fog bejönni.

Kardamom, garam masala és sok egyéb ázsiai fűszer is használható, de pont a fűszerezése miatt lesz ázsiai. Ha meg valaki magyaros ízeket akar, akkor az magyarosan fűszerezik.. Vegyük példának a csirkét. Pl egy pörköltben pirospaprikával, pl fokhagymásan magyaros lesz, de ha édes-savanyú csirke receptjét akarja valaki elkészíteni akkor az teljesen más. Te arra gondoltál hogy egy magyaros fűszerezésű ételhez még ázsiai fűszereket is tenni, viszont ez sok esetben nem illik. Gyakorlat teszi a mestert, ki lehet kísérletezni hogy mi mivel illik, de vannak alap tanácsok, pl olyan tippek hogy melyik zöldséghez vagy milyen típusú ételhez, melyik fűszerezés illik.

2013. júl. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A wasabi erős, de nem úgy mint a paprika. Ezért teljesen kibirható, hamar elillan az ereje mert ugyebár egy torma fajtárol van szó és nem paprikárol. Szerintem a wasabi csak susihoz és japán ételekhez adható,nem tudom elképzelni semmilyen magyar ételhez.
2013. szept. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!