Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tipikus miskolci ételt tudnáto...

Tipikus miskolci ételt tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

Egy országos ifjúsági rendezvényre utazom, első este kerti party lesz, és mindenkinek kell vinnie valami olyan ételt, ami a szülővárosára jellemző. Én miskolci vagyok, de semmi nem nagyon jut eszembe a kocsonyán kívűl, ami tipikus miskolci lenne, és a családomnak sincs ötlete.


Valami olyan kellene, aminek nem baj, ha fél napig vonatoztatom, tehát lehetőleg valami sütemény, édes-vagy sós...


Várom a válaszokat!

Köszi előre is :)


2013. júl. 16. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne elég Kelet-Magyarországi étel? Akkor vihetnél sárga túrót.
2013. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, sosem csináltam még, és az nem romlik meg, ha egy napig melegben van hűtés nélkül?


Köszi az ötletet, jöhet még több is! :D

2013. júl. 16. 16:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Tojás van benne, de megfőzve :D

Esetleg kalácsot sonkával :D az is olyan keleti.

2013. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link] .

Ez elég hosszú ,jól levan bontva az étkezési szokás hátha talász valamit .

2013. júl. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kocsonya is jó hütő táskában nem lesz baja . Viszont én a kocsonyába beleteném az a bizonyos békát : Pl valami müanyag békára merném 1-2 tányér ilyen poénak nem rossz..
2013. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kocsonyát nem szeretnék, nem éri meg nekem fél napig főzni, aztán hűtőtáskával és a bőröndömmel egyedül szerencsétlenkedni az ország másik felébe, de köszi az ötleteket mindenesetre, várom a többit is! :)
2013. júl. 16. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt böngésszél, biztosan fogsz találni megfelelőt!

2013. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg késői a válasz, meg nem is tudom mennyire miskolci, amire gondolok. Én egri vagyok, nálunk van egy úgynevezett béka-desszert (puncsos édesség, kívül zöld cukormázzal, és persze békaszerű alakja van, két kicsi csokiszemmel), esetleg ezt el lehet adni miskolci édességnek, elvégre a kocsonya miatt úgyis mindenki a békára asszociál. Otthon is szoktunk csinálni, szóval nem egy megvalósíthatatlan süti, és biztosan kibírja az utazást is.
2013. szept. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!