Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A bundás kenyér az magyar kaja?

A bundás kenyér az magyar kaja?

Figyelt kérdés
Csak mert eddig mindig azt hittem hogy magyar, de angolul French Toast a neve.

2013. aug. 1. 16:46
 1/3 anonim válasza:
95%

A rakott krumpli is francia krumpli németül, pedig én azt is magyar kajának hittem. :(

Szerintem nem magyar.

2013. aug. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindenhol ismerik, német területen Arme Ritter a neve
2013. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Angolul azért French Toast a neve, mert az első világháború alatt hatalmas németellenesség tört ki és akkor nevezték át, előtte German Toast volt. Törökországban is eszik "Yumurtali Ekmek" (tojásos kenyér néven) illetve Hollandiában is népszerű, népies elnevezése "hempergetett kisk*rv@". Szerintem egész Európában elterjedt étel, szegény emberek találták ki, hogy a szikkadt kenyeret még valami finomra felhasználják, nem igazán köthető egy országhoz sem.
2013. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!