Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért drágább az egészséges...

Miért drágább az egészséges étel Magyarországon, ha az előállításuk álltalában olcsóbb?

Figyelt kérdés
Például a németeknél a fehér kenyér a drágább, nem a teljes kiőrlésű. Hasonlóan tésztáknál is. Így akarnak hasznot húzni? Nem vagyok politizáló ember, szerintem egyik párt se különb, de Orbán úr trónra kerülése elején nem azt mondta, hogy ösztönözni akarják a magyarságot az egészséges táplálkozásra? Nos, az egészségtelen árát följebb vitték, de az egészségesét (legalábbis aminek olcsóbb az előállítása) miért nem viszik lejjebb? Nyers haszon?
2012. febr. 22. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, mármint tényleg így van.

Én külföldön élek, de nálunk pl nincs fehér kenyér a boltokban, csak teljes kiörlésű/magvas/rozsos/stb. Az egészséges/bio dolgokat nem mérik aranyáron, hanem ugyanolyan szinten vannak, mint a "normális". Sőt, van hogy a bio joghurtom olcsóbb, mint a natur. Amit még én tapasztalok, hogy otthon nagyon kevés a diabetikus termék. Édesanyám cukorbeteg és elég ritka skálán mozog amit ő fogyaszthat. Ilyen, hogy Sprite Light vagy cukormentes gumicukor nálunk nem olyan nagy dolog, otthon ilyen nincs. Ezért ha megyek haza mindig megtömöm a táskám. És az se drágább.

Fogalmam sincs miért van ez otthon, de tényleg zavaró.

2012. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Nincs igény rájuk,ezért nem tömeggyártott termék,magasabb az ára.
2012. febr. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem lenne igény rá, de mi, az átlagemberek már nem gondolkodunk ilyeneken, mert az rögzült belénk, hogy az drágább. Ha nem lenne annyi, amennyi, én biztos azt venném. ;)
2012. febr. 22. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ördögi kör ez. Nincs rá akkora kereslet, mert drága. Drága, mert nincs rá akkora kereslet.
2012. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akinek kell, az így is megveszi, miért is vinnék le akkor az árát.. :( Én laktózérzékeny vagyok, egy tál túróstésztától már egész nap ki se merek menni a lakásból, de imádom a tejtermékeket. A tej, a túró stb minimum kétszer annyiba kerül, ha laktózmentes. De megveszem, mert muszáj. Ráadásul alig van valami, van egy fajta natúr joghurt, adott százalékos tejföl, egyfajta túró stb. Ízesített joghurtból pl csak szójás van, de azt én megint nem ehetek, mert arra is allergiás vagyok. Ha valaki tejfehérje allergiás, akkor még rosszabb helyzetben van, a szójatej literje 500Ft, ha a szójára is allergiás, mint én, akkor vehet rizstejet, mandulatejet 600Ft/liter áron. A gluténmentes tészták, pékáruk ára szintén kétszer annyi, mint az átlagosé. Aztán ott van pl a diabetikus canderel szelet (inzulinbetegeknek kb az egyetlen fogyasztható a piacon), kb 40 gramm és 230Ft. Számomra ez rettentően elkeserítő, mert csak azért, mert egy velünk született állapottal kell együtt élnünk még nem kéne lehúzni minket, enélkül is elég rossz..
2012. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!