Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen jellegzetes magyar...

Milyen jellegzetes magyar édességeket válasszak?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm külföldön lakik, és most, hogy hazajön szeretnék neki adni egy kis csomag magyar édesség/étel/ital csomagot, amit esetleg kint hiányolhat.. Gondoltam túrórudira, boci csokira, esetleg kis üvegben pálinka, de más nem igazán jut eszembe. Miket ajánlanátok?
2013. aug. 4. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

A túró rudi az nagyon jó ötlet, egyből azt akartam írni, csak láttam, hogy az már neked is eszedbe jutott. :)

Valami friss magyar gyümölcsöt is rakhatsz a csomagba.

2013. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Piros mogyorós, Negró, sport szelet, télifagyi
2013. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Kojak nyalóka :D (nálam pl örök favorit)

Esetleg ételhordóban valami szabadban főzött gulyás, slambuc, lecsó vagy hasonló :D

2013. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sport szelet, Tibi csoki, Boci csoki, Győri keksz, pálinkából legjobb a házi.
2013. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Még megpróbálok beszerezni egy plüss kockásfülű nyulat, és teljes lesz a csomag :)
2013. aug. 4. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

gulyáskrém, pirosarany, erős pista, hazai kolbász-pl gyulai,csabai, herzm pick téliszalámi, konyakos meggy, dianás cukor, szatmári szilvapálinka, tokaji aszú, unicum,

balaton szelet, sport szelet, vöröshagyma, kalocsai paprika, cérnametélt,

2013. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha jön haza, szerintem felesleges ilyeneket venni, megveszi magának, ami kell, amit szeret, és amennyit magával tud vinni. Ha te látogatnád meg, akkor jó ötlet lenne. De ha én mennék haza, nem örülnék neki, ha valaki összevissza vásárolna helyettem.

(A nyúl jöhetne.)

2013. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges málhás-szamarat csinálni belőle, az ő megkérdezése nélkül.

Ennyi erővel már a vöröshagyma mellé odarakhatnánk neki a makói fokhagymát, a kisvárdai krumplit, a szentesi paprikát, tokaji aszú-szőlőt, a nyírségi almát, ....

Ezek egyébként sem édességek!


A túró-rudi, boci-csoki, konyakos meggy, piros-mogyorós szerintem is jó ötlet, és édességből éppen elég. Esetleg (ha még egyáltalán kapható) a pilóta-keksz.

2013. aug. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagybevásárlást csinálni helyette. A múltkor küldött nekem haza rengeteg édességet amiket eddig csak filmekben láthattam. És tudom, hogy most is fog, amikor találkozunk..Ezért gondoltam, hogy egy kis ajándéktasakba vennék neki 1-2 magyar finomságot. Szó sincs többről..
2013. aug. 6. 12:12
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok!

Persze, kérdező, azt írtad és látszik is, amiket felsoroltál. A korábbi hozzászólásom inkább azoknak az ötleteknek szólt, ahol már a vöröshagymát, hasonlót is sorolták.

Mert igaz, hogy ezek is minőségi magyar termékek, de egyrészt nem édességek, másrészt 1-2 szemmel semmire sem megy a vendéged, kilószámra cipeltetni vele, nem illő dolog ezzel terhelni.


Jó vásárlást, csomagolást, szép időt, kellemes programokat kívánok nektek!

2013. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!