Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szeretnék valami különlegessel...

Szeretnék valami különlegessel előállni, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva Szicíliába költözök egy fogadó családhoz. Szeretnék majd nekik főzni magyaros ételeket, de nem vagyok igazán jártas a főzésben, persze anyukám még a 2 hónap alatt bármire meg tud tanítani. Már 2 fogást kitaláltam, de fél évig leszek kint, így illene többször is előállni valami különlegesebbel. Számításba kell azt is venni, hogy Olaszországban nem árulnak tejfölt, nagyon nehezen lehet találni, de az sem az igazi, csak valami hozzá hasonló. Van valami ötletetek?
2013. nov. 16. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

lecsó, paprikás krumpli, pörkölt, rakott krumpli


Ezek viszonylag könnyen elkészíthető ételek. Ha nem tudsz főzni akkor még utazás előtt, otthon főzd meg, szülői segédlettel. Ne kint próbáld első alkalommal.


Ja és ezekbe nem kell tejföl :D

2013. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gombapaprikás, birkapörkölt, lecsó, töltött káposzta, csülkös bableves pogácsával, almás libamáj, kacsa párolt káposztával, gulyás, halászlé, stb.


Nem tudom az olaszoknál így hívják-e, de a francia créme fraiche megfelel tejföl helyett, ízre nagyon hasonló és állagra is, én mindig azt használok.

2013. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a rakott krumplit en tejföl nelkul nem tudom elképzelni..... Amúgy keress crime freche-t, azt hasznalhatod tejfölkent.

Nagyobb gond lesz az, hogy alapvetően mas ízzel lesznek a zöldségek, a hús, őrölt paprika köszönő viszonybans inas a magyarral. Lehet finomakat főzni, de nem ugyanazt az ízt fogod kapni, amit otthon.

Nálunk egyebkent nagy kedvencek a rakott ételek -karfiol, savanyú káposzta-, a bakonyi módra készültek es a szilvasgomboc.

2013. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magyaros kajak nem mindenkinek jonnek be,foleg aki mediterran helyen el,tapasztalatbol mondom. Nehez es tulsagosan zsiros- paprikas-hagymas ahhoz kepest,amik ok esznek.

Olyat keszitenek,amit en magam is szeretek,de megsem idegen toluk. Vekony palacsinta edesen- sosan, lecso, alfoldi vargabeles, rakoczi turos, eszterhazy torta, dobos torta, ujhazy tyukhusleves stb. Es mindenkeppen vinnek ajandekba turot, turo rudit, pilota kekszet es paprikat.:)

Jo utat kivanok!

2013. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

crime freche -> creme fraiche


De inkább sour creme. És ez ugyanolyan mint a tejföl, szinte. Én kiköltöztem Londonba, mindenki jött hogy itt nincs tejföl meg kalocsai őrölt paprika. Na ja, mert itt sour creme van, ami ugyanaz, és indiai paprika, ami ugyanaz.

2013. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kosz utolsó. Melle utottem, de örülök, hogy kijavítottál. Köszi.
2013. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!