Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hal illetve halászlé mennyi...

Hal illetve halászlé mennyi tipikus karácsonykor Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Eléggé elterjedt errefelé. Nálunk mondjuk nemigen szokott lenni. Amíg a szülőkkel éltem azért, mert mamámék is mindig ott karácsonyozta és ők nem szeretik, miután elköltöztem, meg azért nem, mert most a férjem nem szereti. Azért az idén karácsony előtt egy-két nappal legalább magamnak főzök egy kicsit.
2013. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig van halászlé karácsonykor. A szüleimnél rántott hal is, nálunk inkább paprikásnak készül valamelyik napra, nem szenteste.
2013. dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 doboszoli ***** válasza:
100%

Miután bő 40 éve horgászom, a hal eléggé kedvelt étel nálunk, minden formájában.

Halászlé, sült hal, rántott ponty patkó havonta egyszer-kétszer kerül az asztalra, plusz, amit a tóparton megeszünk.

A Karácsonyhoz annyira hozzá tartozik, mint a fenyőillat, vagy a csillagszóró.

2013. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi? Hát úgy 5 liter.
2013. dec. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

45 éve bősz horgász vagyok. Ahova jártam, ott heti 2 db ponty volt engedélyezve, és azt mindig meg is fogtam, így horgászidényben a heti két hal törvényszerű volt. Előfordultak közel 5 kiós példányok (az ennél nagyobbakat vissza kellett engedni) olyankor napokig kitartott, kocsonya formájában. Zöldséges halleves, rácponty, rántott, vagy sült pontyfilé is becsúszott egy-egy halászlé mellé.

Most egy ideje Németországban élek, itt sajnos nem lehet horgászni. Viszont a lazacfilét megfizethető áron kínálják, így most azt eszünk hetente. Karácsonykor is valami efféle lesz a menü.

2013. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindig van halászlé,rántott hal.
2013. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mint hagyomány, tipikusnak mondható, a halászlé, rántottthal, halpaprikás.
2013. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem nagyon elterjedt szókás itt Magyarországon a halászlé vagy a hal fogyasztása, karácsonykor. Nálunk mindig van a karácsonyi aztalon valamelyik a kettő közül...
2013. dec. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!