Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Sült tejberizst hogyan csináljak?

Sült tejberizst hogyan csináljak?

Figyelt kérdés
Tudjátok, olyat szeretnék otthon csinálni, amit a Török gyrososoknál lehet kapni. Ma megpróbáltam recept szerint és ugyanúgy kiszáradt. Hogyan csináljam, hogy olyan állagú legyen? Valakinek van receptje?
2009. dec. 4. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Te a rizskoch (vagy nálunk rizskókra) gondolsz?
2009. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Hozzávalók:

0.5 pohár rizs

6 pohár tej

2 evőkanál étkezési keményítő

1 tojás sárgája

1 pohár kristálycukor

1 csomag Vaníliás cukor

(1 pohár = 2 dl)


Elkészítés:

A rizst megmossuk, leszűrjük, majd 2 pohár vízben feltesszük főni abban az edényben, amiben az egészet előkészítjük.

Amikor elfőtt a vize, hozzáadjuk a tejet, a kristálycukrot és a vaníliás cukrot. Kis tálba a tojás sárgáját a keményítővel és kis tejjel összedolgozzuk, majd ezt is hozzáadjuk a rizshez. Forrás után kb. 5 percig főzzük. Egy személyes kis cserépedénybe vagy tűzálló edénybe adagoljuk (esetleg kis alufólia tálkákba).

A tűzálló edényeket tepsibe rakjuk, 3-4 pohárnyi vizet öntünk a tepsibe, majd magas hőfokon sütjük, míg foltokban meg nem barnul a tálkákban a felső réteg.

Hidegen tálaljuk.

2009. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az nem rizskoch amire te gondolsz

vaniliás sült tejberizs mint a szerájban

tejet forralni megfelelő mennyiségű rizset bele, ha túl sűrű akkor tejjel fel higitani, tenni bele cukrot izlés szerint, vaniliás cukrot

ez után alu süttálba tenni és addig sütni míg a teteje meg nem kapódik picit, kellemes barna foltok formájában

2009. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen, megpróbálkozok vele még egyszer :)
2009. dec. 5. 09:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Sült tejberizs


Ez egy egyiptomi recept, szintén kissé átalakítva, gyerekek nagyon szeretik, hiszen az egyik kedvencük megújult formában.

Hozzávalók:


1 liter tej

0,5 kg rizs

Vaníliás cukor

1 tojássárgája

Liszt

Víz

A tejet egy kis vízzel felteszem főni, hozzáadom a megmosott rizst. A tojássárgáját összekeverem az egy evőkanál liszttel, cukorral, amíg nehezen folyó masszát kapok, majd hozzáöntöm a háromnegyedig megfőtt rizshez. Megvárom, míg egyszer felrottyan, majd tűzálló tálba téve a sütőben készre sütöm.



Egyiptomi tejberizs:


Karamellát készítve, a tepsibe először azt helyezem, majd ráöntöm a tejberizst, és így sütöm készre. Ekkor kihagyom belőle a vaníliásszószt.

2009. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hmm..,ezeket én is kipróbálom,imádom a tejberizst!!!!:)
2009. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ezeket szerintetek elkészíthetem tejbegrízzel is?

mert nem szeretem a rizst semmilyen formában, rizskókot már ettem, a rizs miatt nem ízlett.. de a tejbegríz imádom! szerintetek úgyis jó lenne??

2009. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér tejbegrizzel is...;)Bár sztem elég "tömör" lenne!
2009. dec. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!