Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogy csinálják a rízst a...

Hogy csinálják a rízst a török éttermekben?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon rákattantam a török éttermekben kapható joghurtos padlizsán saláára török rízzsel.A padlizsánsalátát sikrült remekül leutánoznom,de azt a fajta rízst, amit ott lehet kapni,nem sikerül!Mi kell bele,milyen fűszer,és milyen fajta rízst használnak?Mi az a kis barna rízsszemnek kinéző valami?Vadrízs nem lehet,mert azzal is próbálkoztam,de nem lett olyan az íze,azt hallottam római kömény,de azt meg sehol nem kapok,nem tudom hol keressem..budapesti vagyok,és az itteni török éttermek rízsére gondolok!Kérlek,ha benfentes vagy,áruld már el,mert így nekem igen drága ez a függőség! :))) Köszi!!
2010. febr. 18. 10:29
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos de nem a fenyőmag az amit kerestél?


Körített rizs (ic pilav)

1 csésze rizs, 2 csésze húsleves, 1 nagy szem paradicsom, 1 ek fenyőmag, 1 ek mazsola, 2 ek margarin, só, bors, fűszerek.

A margarinon megpárolom az apró kockákra vágott hámozott paradicsomot, sózom, borsozom és hozzáadom a húslevest. Forró sós vízben megfőzöm a rizst, hideg vízzel leöblítem, lecsepegtetem, majd a forró leveshez adom. Hozzáadom a margarinon megpirított fenyőmagot és a mazsolát, majd készre párolom.

Forrás: [link]

2010. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hú,köszi,mondjuk abban nem volt paradicsom,de köszi,kipróbálom,azért bennfenteseket is várok,ha van valaki,aki valaha dolgozott török étteremben,és nem titok,akkor az megoszthatná velem!! :))) köszi!
2010. febr. 18. 11:14
 3/14 anonim ***** válasza:
A törökök a rizsbe tesznek rizstésztát is (nem rizsböl készült tésztára gondolok, hanem rizs alakú tésztára), a rizstésztát elöször megpiritják világosbarnára, akkor adják hozzá a rizst és utána a szokott módon vizzel felöntik és úgy fözik készre.
2010. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez tuti?és hogy kell rízstésztát csinálni/venni hol lehet?
2010. febr. 21. 11:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez biztos, mert egy török valakitöl kaptam a tippet. A rizstésztát készen lehet venni, török vagy görög éllemizsereket áruló boltokban.


Igy néz ki nyersen:


[link]

2010. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A link nem müködik, itt egy másik (remélem, ez jobb lesz.)


[link]

2010. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
jajj,igen,ez volt az,köszi szépen!!! :DD
2010. febr. 22. 15:05
 8/14 anonim válasza:
Török rizst (ha a Szerájos, 3 testvér és hasonló helyeken van olyat tudsz venni a lónyay elején a petőfi hídnál az araboknál. Sima kebabos büfé de vannak áruk, 750 ft 1 kg
2011. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

[link]


Nem rizs, hanem búza.

2012. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jajj,de jó én is pont ezt kerestem így 3 év után nekem is hasznos volt ez a kérdés a válaszokkal! Köszönöm! :))
2013. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!