Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Híres, jellegzetes francia...

Híres, jellegzetes francia ételek?

Figyelt kérdés
A neten nem találtam semmi olyat csak recepteket meg stb. Sürgős lenne. Köszi. :)

2014. máj. 11. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem sorolom fel azt a milliónyi ételt, ami francia eredetű, az is elég, ha itt megnézed, régiók szerint:


[link]

2014. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
A clafoutist, a crepest, a croissant es a macaront szeretem nagyon, a sosak kozul pedig a quichet.
2014. máj. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

csiga :D

szerintem ennél jellegzetesebb nincs is :D

2014. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy a franciák "csigazabálók", egy tévesen elterjedt klisé.

Néhány régiótól és a nagyvárosoktól eltekintve az átlagfrancia nem eszi meg a csigát.

Sokkal jellemzőbb a rengeteg halfajta (négy tenger övezi az országot), és egyéb tengeri herkentyűk, még a béka is csak akkor szerepel egy jobb vendéglő étlapján, ha frissen hozzák a környező tavakból és egyéb vizekből.

Jellegzetes francia étel a cassoulet, a choucroute, a quiche, a lentille verte, a bouillabaisse, a ratatouille, a piperade, a tête de veau, a clafoutis, a breton far, a brest-i baromfi, a coq-au-vin, a daube, a bœuf bourguignon, a tartiflette, a fondue savoyarde, a fondue bourguignonne, a 390 féle sajt és az ugyanannyi, ezekhez az ételekhez való bor.

És akkor csak azokat soroltam fel, amik így hirtelen eszembejutottak! A desszertekról még nem is beszéltem, és a reggelihez fogyasztott "viennoiseries"-ekről sem...

2014. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
A "francia kenyér" meg a baguette
2014. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
60%

de csúnya szó *csigazabálók*

talán csigaevők.

én még nem ettem csigát, de békacombot azt igen.

Az íze olyan mint a csirkéé.

2014. nov. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!