Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A kínai gyorsbüfék ételei...

A kínai gyorsbüfék ételei egészségtelenek/ártalmasak?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor melyik összetevő az? A "takonyleves" a kedvencem, de nem merem sokat enni, mert mégiscsak olyan gyanús.. Itthon meg lehet csinálni ugyanolyanra? :)
2014. júl. 31. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Honnan tudjuk? Azt sem tudjuk mi van benne!
2014. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát ezért kérdezem mert én pl nem tudom mi van benne.

De pl az, hogy kutya-, macska-, nutriahús van benne az nem zavar, amíg szabályosan van feldolgozva, elkészítve.

A vegyi anyagok jobban zavarnának ill ha romlott a hús. Erről tud valaki vmit?

2014. júl. 31. 13:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Maga a kínai étel nem egszségtelenebb, mint bármi más. Nem értem, hogy Magyarországon mi ez a mánia, hogy ugyan azok az alapanyagok hirtelen halálos mérgeknek vannak kikiáltva, ha más formában vannak összerakva...

Az meg, hogy hogyan készítik el, mennyire tiszta stb. magán az éttermen múlik. Láttam én már igazi magyaros csárdában olyan állapotokat, hogy a kutyámat nem etettem volna ott. Ki kell tapasztalni, hogy az adott hely, ahol eszel az milyen.

2014. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szinte mindegyik kajába raknak keményítőt, cukrot, szóját vagy szójaszószt.
2014. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma már a levegő is egészségtelen. Mivel sok zöldséget használnak az kompenzálja a többit, semmivel nem egészségtelenebb mint más helyen enni...(persze nem egy gyümölcsfacsaró bárra gondoltam, átlagos helyekre)
2014. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A sűrítő anyagokra gondoltam..
2014. júl. 31. 14:23
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
sűrítéshez keményítőt használnak.
2014. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ma már mindenre azt mondják, hogy káros, kivéve a zöldség, gyümölcsre ami viszont a permetszerektől meg egyéb istenkutyapöléjétől már egézségtelenebb is mint az amire azt mondják, káros
2014. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Reménytelen értelmes választ kapni :)))

Ha ennyire okosak vagytok, miért nem lehet egyszerűen azt válaszolni, hogy "nem"?!

:)))

2014. júl. 31. 14:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
most írtam, hogy keményítőt használnak a sűrítéshez. azt írtad, hogy arra vagy kíváncsi? Egyébként egy rakás étteremben tojnak a higiéniára, és olyan állapotok uralkodnak, hogy ihajj...de úgy általánosságban a kínai gyorsbüfékről nehéz bármit kijelenteni. De alapvetően, amit sokat használnak: keményítő, szójaszósz és nátrium-glutamát. Ebből az utóbbit szokták ugye egészségtelennek mondani sokan, szerintem ez messze nem bizonyított, úgyhogy én nem aggódnék miatta.
2014. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!