Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ki emlékszik a legelső, ősi...

Ki emlékszik a legelső, ősi zöldes-sárgás csomagolású banán ízű túró rudira?

Figyelt kérdés
Olyan kívül papírszerű, belül fehér bevonatos volt a papírja, mégis eltudott ázni a széttört ruditól. Meg pár nap alatt sokszor megsavanyodott. Az biztos igazi túró volt. Én azóta arra várok, hogy azt a citromos, kicsit banános ízt
2010. jan. 12. 02:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én még emléxem...isssssteni volt. A Geszti Esztivel együtt mindig volt olyan a hűtőnkben a tojástartó alatt...

Éés igazad van...ma minden sokkal xarabb. Hiányoznak a régi ízek... Mókus szelet, Utas csoki... gyömölcsízű csavart nyalóka... stb. az eredeti... Hmmmmm.....Azok vtak aztán az idők... (Ó.ó)


Ugyanez a jelenség van pl. a szaloncukroknál is, ahol már igazi zselés sincs jóformán, és az aranysárga fenyőág-mintás selyempapíros szaloncukor is sajnos a múlté...akárcsak a konzum.


28/F

2010. jan. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Téénlyeg :D Én is emlékszem :) És geszti eszti... :) És arra a gumicukorszerűségre emlékeztek ami nagyon hosszúra volt vágva, volt vagy 40 centi, kb. 4 szál, piros, zöld, sárga színekben, és átlátszó nylonban volt... Medvecukor? :) Ici pici kockaalakú kék-piros tutti-frutti cukor? A mamoam őse :) Soha nem tudtam leszedni a papírt róla, mindig a fele beleragadt... papírral együtt ettük, de úgyis finom volt! :)

Turbó rágó, már kicsit később volt, de már az is nosztalgia...

Kis poharas tej suliban tízóraira? Meg hozzá sokszor volt a tepertős-zsíros kenyér hagymával :D Bűzlött az osztály :)

Golyórágó? 30-40 centi hosszan volt csomagolva :)

És a kis rövid nyalókák? Fehér kis pálcikája volt, a nyalóka meg akkora, mint két 50 forintos... Volt kólás is :D És pom-pom meséibe volt csomagolva sokszor...

Mik voltak még???


F/28

2010. jan. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
És a Limóra emlékeztek?Mennyit ettem...
2010. jan. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A Limó jajj de jü is volt.:D
2010. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
tejpor? én tejpor függő voltam. kicsi zacsiban volt, egybe benyomtam a számba mindet
2010. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szép emlékeket hoztatok fel ezzel a pár mondattal! És a Kroki csokira emlákszik valaki? Sárga csomagolásban, és egy krokodil volt rajta, azt hiszem, horgászott. Grillázsos csoki volt, nagyon finom, azóta se ettem olyan jót. Na meg a borzalmas Kajla csoki a szappan ízével... A Donald rágó, Kukori-kotkodás meg Dr. Bubós csoki, a selyemcukor, kívül csíkos, belül valami mogyorós krém, Istenem, de régen volt...


29/L

2010. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
én nem hallottam ezekről,:( de jól hangzik. biztos túl fiatal vagyok 24 L
2010. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvaslak titeket, annyira sajnálom, hogy nem előbb születtem. :) Én már csak a vaníliás kólát, és az iskolatejet tudom visszasírni... :D Meg a sulibüfében még (hozzám képest) baromi régen, még elsőben volt ilyen cukorszerű dolog, amit elvileg vízben kellett volna feloldani, de én csak úgy ettem. Egy vékony, hosszú csőbe volt töltve pattogós cukor, és volt hozzá matrica is. Kb. 40 forint volt egy, mindig vettem vagy 5-öt. :D

Á, úgy megkóstolnám ezeket amiket írtatok... :) 14/L

2010. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én némelyikre emlékszem.

És az ABC-s csoki megvan?

A csomagolásán állatok voltak meg egy betű (?) asszem.


f26

2010. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg régen volt színes csíkos selyemcukor mogyorókrémmel töltve, ma már csak hasonlókat látni.


f26 vagyok még mindíg

2010. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!