Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A 80-as évek Magyarországán...

A 80-as évek Magyarországán egy átlagembernek mennyire volt drága húst enni és milyen gyakran jutott húshoz? Milyen húsokat lehetett kapni a boltban?

Figyelt kérdés

2014. nov. 15. 12:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%

abban az időben az átlagember nevelt hízót.


aki meg nem az azért mert meg tudta fizetni a boltban.

2014. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Elso!

Nagyon sok atlag ember elt BP-n, de szoba-konyhaban hol neveltek a disznot?

2014. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehetett kapni borjúmirigyet, ismeretség kellett a marhafarokhoz, bélszínhez, bárány ritkán volt, azon kívül minden, viszonylag olcsón. Húst ettünk hússal.
2014. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy az emberek elsősorban főzelékeket, zöldséglevest, párizsit, kenyeret, tojást meg sajtot ettek, és hús az főleg vasárnap volt rántotthús vagy húsleves képében, és nem is árultak minden nap.
2014. nov. 15. 12:54
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Abban az idöben alig valaki nevelt hízót vagy más állatot, mert a többség lakásban élt, nem pedig kerte házban.


Húsokat lehetett kapni, de csak a közönséges fajtákat, viszont mindenki annyit ehetett amennyire kedve volt, nem volt igazán drága, söt a fizetésekhez képest jóval olcsóbb volt, mint ma

2014. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

"Én azt olvastam, hogy az emberek elsősorban főzelékeket, zöldséglevest, párizsit, kenyeret, tojást meg sajtot ettek, és hús az főleg vasárnap volt rántotthús vagy húsleves képében, és nem is árultak minden nap."


Ez igaz, csak nem a 80-as, hanem a 50-es, 60-as évekre.

A 80-as években majdnem ugyanannyi minden volt kapható, mint ma, kivéve néhány egzotikusabb dolgot.

2014. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

Abba az időkben sokan csak úgy jutottak húshoz ha maguk termelték meg tehát neveltek disznót, tyúkokat stb... vagy ismeretség által vették kéz alól vagy cserélték.


Szüleim akkoriban disznókat, tyúkokat tartottak és ők egyszerre vágtak több tyúkot meg malacot és lefagyasztották meg ismerősöknek is adtak el belőle, akkoriban fagyasztójuk is úgy volt hogy apám bátyja szerezte valahonnan kéz alól, nekünk ez volt a szerencsénk. Ma már többe kerül az állattartás mintha a boltba vennénk, mi már egyedül tyúkokat tartunk de inkább csak a tojás miatt.

2014. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én arra emlékszem, hogy a marhahús olcsóbb volt, mint a sertés, most megfordítva van. És arra is, hogy sokszor volt húsétel. Átlag alatti fizetéssel éltünk, mégis. Úgyhogy tuti olcsóbb volt.
2014. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
én budapesti vagyok, ezért csak azt tudom mondani, hogy Budapesten nem volt gond húshoz jutni, felvágott mindig volt otthon, és meleg kajában is volt hús majdnem minden nap - és egyáltalán nem voltunk gazdagok.
2014. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk hétvégén volt csak, hétközben a szüleim a munkahelyükön, én és a húgom az oviban/suliban ettünk, estére csak szendvicset/tejbegrízt ilyesmiket ettünk. Tehát nem azért nem, mert drága lett volna. Arra viszont emlékszem hogy sokszor volt sima vajaskenyér, valószínűleg azért mert az akkori felvágottak minősége csapnivaló volt.
2014. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!