Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az alábbi ételek tényleg...

Az alábbi ételek tényleg kezdenek eltűnni az országból?

Figyelt kérdés
Pacalpörkölt, szalontüdő, löncshús, zsíros kenyér.

2014. nov. 24. 01:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Hát.. Én sosem szerettem őket.
2014. nov. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Meg nem enném egyiket sem.

Pacal pörkölt: a szart kimossák (jobb esetben jól, rossz esetben a szarral együtt főzik) a vastagbélből, és csikokra vágott törölközőként tálalják

Szalontüdő: egyszer főztem meg a kutyámnak, mert kaptuk valakitől, mint "kincset" - de még ő sem ette meg, és őszintén, ismeretségi körömben nincs olyan, aki akár étteremben, akár saját főzésként hajlandó lenne megenni

Löncshús: végignézted már az összetevőket, hogy miket darálnak bele? Plusz, amik csak véletlenül kerülnek bele - egy-két egér meg ilyenek

Zsíros kenyér: hááát, ezt még talán hajlandó lennék, ha már három napja nem ettem, és már nagyon éhes lennék. Talán jó sok lila- és fokhagymával.

2014. nov. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Löncsöt kapni bárhol, zsíros kenyeret is.

Utoljára a Lukács Fürdőben ettem nem rég. Fincsi volt.


Pacalt minden nagyobb üzletben látni Pesten, és soha nem vennék.

Tüdőt nem láttam, nem is keresek, nem akarok hányni.

2014. nov. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ja, jó kis frissen kisült kacsazsír tepertővel, lila hagymával, isteni!
2014. nov. 24. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

# 2/4 Időpont ma 04:43


Hogy mit eszel meg, az a te dógod, de rőt ökörségeket nem kéne ideirkálni!


A pacal nem bélből van, hanem marha (esetleg birka) gyomorból.


A pájslit igen finomra meg lehet főzni, a kutyád kritikája nem az alapanyagra, inkább a főzőtudományodra vonatkozhatott! :-D

2014. nov. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kettes, neked fogalmad sincs a pacalról meg a tüdőről. Miért minősítesz ilyen otromba módon, amikor azt sem tudod, miről van szó?
2014. nov. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Csak a sznobok körében tűnik el.

Nálunk nagyon sokan szeretik és főzik a pacalt és eszik a zsíros kenyeret. Főleg, ha pecsenyezsírt. A szalontüdőt azért nem, mert nem lehet tüdőt kapni.

Löncshús is ritkán van a boltokban, de a minősége rosszabb, mint régen.

2014. nov. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Pacalt lehet kapni, mi rendszeresen főzünk, főleg nyáron bográcsszezonban. Szalontüdőt még sosem ettem, tüdőt viszont nem igazán szoktam látni a boltokban. Gondolom házi disznóvágásokból lehetne beszerezni. Löncs nem tűnt el, csak átalakult :-) Ízre köze nincs a régihez.

Zsíros kenyér: Amíg zsír és kenyér van, addig zsíros kenyér is van, mint szokás sem tűnik el, mert borozós helyeken elengedhetetlen "kellék". Bulikon, batyubálban is alap :-)

2014. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 2-es!

... amikor a szart kimossák a vastagbélből... megtöltik, megabálják, megsütik... és az a hurka, és annak a bőrét is megeszed, ha szép piros-ropogósra van sütve!!


Egyébként igen, én is szeretem a pacalt is, a tüdőt is beledaráltuk a hurka-töltelékhez,... a bolti löncshús, no azt nem szoktam venni, ki tudja mi minden van közé-darálva.


De egy jó karéj zsíros kenyér megpakolva:

- hagymával

- paradicsommal

- zöldpaprikával

- retekkel

- uborkával vagy ami finomsággal akarod...

2014. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

szerintem zsíroskenyér mindig lesz, azt sokan szeretik, köztük én is. a volton is volt zsíroskenyeres stand, elég jól is ment, szóval nem hinném, hogy leáldozóban van.


a löncshús nyugodtan eltűnhetne, mert az nem hús, az valami undorító, gusztustalan vagdalék, nem is értem, azt ki eszi meg.


a pacalpörkölt meg szalontüdő ízlés dolga, szerintem inkább a 40+ éves férfiak körében népszerű, ezek sosem voltak mindenki számára szerethető ételek. amúgymeg sok velük a macera és nem is valami egészségesek, de aki szereti őket, az ennek ellenére is szeretni fogja szerintem.

2014. nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!