Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról az...

Mi a véleményed azokról az emberekről, akik esznek húst, megveszik készen a boltban, de amikor arra terelődik a szó, hogy levágni az állatot, akkor nyomban nyavajogni kezdenek, hogy "jaj, szegény állat" vagy "milyen barbárok a hentesek"?

Figyelt kérdés
NEM a vegetáriánusokról van szó, hanem húst evő, többnyire nagyvárosban fölnőtt emberekről. Férfi és nő egyaránt.
2012. júl. 16. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Én vagyok ilyen. Ha eszem a húst, és az állatra gondolok, már fordul is ki a számból. Nem tudom tovább enni. Az a legjobb, ha közben nem gondolok rá.
2012. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Én is ilyen vagyok. Nem eszem meg azokat a húsokat, amin látszik hogy állat. Pl, a hal, amikor bennevan a szeme. Nem eszem meg a nyelvet, körmöt, mert látszik, hogy állat volt. Mostanában a tojást sem eszem meg, mert az egy magzat.

De a párizsi, meg a virsli oké.

Engem egyszerűen csak az undor kerülget, hogy az egy állat és én megeszem, vagy a tnyérból néz engem.

2012. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

a tojás a petesejt, nem egy magzat!! Ha fias, max. akkor lesz magzat.


Kicsit álszent dolog. Mondjuk én sokszor láttam csirkevágást, nem hat meg. Nem kötődöm érzelmileg az ételhez.

2012. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Buták. Én is eszem húst, de szeretem az állatokat, viszont tudom, h ahhoz hogy megehessem először le kell vágni. Egyszerűen csak nem veszek részt disznóvágáson stb, mert én sajnálnám végignézni, ahogy meghal
2012. júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerencse, hogy van, aki érti a kérdést...
2012. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Bizonyos vagyok afelől, hogy egy korábbi kérdésben feltűnő vegetáriánus álújságíró írta ki a kérdést. :)
2012. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcadik válaszoló, most az egyszer mellétrafáltál. Én válaszoló voltam annál a kérdésnél, egyike azoknak, akit az újságíró és tisztelt főszerkesztője olyan kedvesen sértegetett. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert itt az oldalon találkoztam olyannal, aki csak megveszi, de rosszul van a gondolattól, hogy maga levágja. Én voltam már disznóvágáson, és tök jó muri. Csak furcsa nekem, hogy vannak ilyen emberek, hogy fasírtnak megeszik, de amikor látszik rajta, hogy ez bizony állat, akkor előjön valami furcsa énjük.


K. Katalin (még mindig)

2012. júl. 16. 19:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, akkor tévedtem. :)

A témához szólva, a háznál nevelt állatoknak jobb az íze. Ritkán, egy évben talán 1-2 alkalommal, főleg ünnepekkor veszünk ilyet, és készítjük el. Én szoktam levágni a szárnyasokat, és soha nem csinálok belőle lelkiismereti kérdést.


Szeretem, ha a hús húsnak néz ki és nem egy felismerhetetlen pép. Engem nem zavar, hogy nemrég még élő-lélegző élőlény volt, nem megy el az étvágyam, vagy kapok hányingert, ha arra gondolok hogy nézett ki, hogyan mozoghatott még boldogabb napjaiban. A henteseket sem tartom barbároknak, és nem "jajj szegény"-ezek. Étel, étel.

2012. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Én ezt civilizációs ártalomnak tartom. Túlságosan el vannak az emberek kényeztetve és kényelmesedve. Nagyon szívesen visszarepíteném őket az időben néhány évtizedet. Azzal nincs bajom, ha valaki elvi okokból nem eszik húst mindaddig, míg ezt megtartja magánügyének és nem kényszeríti mondjuk a gyerekét is erre. De az nagyon ki tud hozni a soromból, mikor jönnek ezzel az ökörséggel, amit írsz. Vagy ne egyen hús valaki és sajnálja az állatokat, vagy ha eszik, akkor vegye tudomásul, hogy azt nem a fáról szüretelik.
2012. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 doboszoli ***** válasza:
100%

Az állattenyésztő szakmámat, és az amatőr húsfeldolgozást jól össze tudom egyeztetni.

Amíg az állat él, nevelkedik, mindent meg kell adni neki, hiszen helyzeténél fogva nem tud magáról gondoskodni. Aki ezt elmulasztja, félvállról veszi, elítélem.

Azonban minden érzelemtől mentesen vágom át a vágásra érett coca torkát,(néhány százon túl vagyok), és trancsírozom elemeire, kvázi fogyaszthatóvá teszem.

Természetesen az állat minél kisebb szenvedést okozó leölése (lövés, kábítás, szakszerűség) szintén fontos kritérium számomra.

A kérdésre: igen, talán az "álságos" szó a legidevágóbb.

Volt olyan aki azt írta egyszer, hogy ne vágd le az állatot, vegyél húst a hentesnél. Idióta...

2012. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!