Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kóser pizzát kóstolt már valaki?

Kóser pizzát kóstolt már valaki?

Figyelt kérdés
van különbség az itthon kapható bármelyikhez képest ízben? kipróbálnám, de csak akkor, ha van benne valami pláne

2014. dec. 19. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a különbség, hogy nincs rajta egyszerre sajt és hús.
2014. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel zsido vagyok, rendszeresen. Semmi kulonbseg nincs, annyi, hogy nincs rajta egyszerre husfele es tejtermek.
2014. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mért nem lehet rajta egyszerre hús és tejtermék? Mármint mi a története vagy a vallási háttere?
2014. dec. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A Toraban meg csak annyi van, hogy a godolyet az anyja tejeben ne fozd meg. Ezek kore epultek rabbinikus tiltasok, amik azt hivatottak megakadalyozni, hogy ez megtortenhessen. Magyarul a tejes es a husos etelek egyutt evesenek tilalma olyan, mint egy kerites: a hazba nem szabad bemeni, ezert elkeritik.
2014. dec. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
az ilyenekre figyelni nehéz lehet, nem? én tuti, h ha éhes lennék, nem tudnék ilyenre koncentrálni.
2015. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű ügyelni rá,hogy ne egyen az ember húsfélét tejtermékkel,ha külön hűtőgép van erre is-arra is.Az egyik lehet kisebb -a húsfélés-,a másik rendes, a mindenféle másnak.
2015. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ennek a szokásnak az eredetéről kérdezhetek itt, h hogy alakult ez ki? Már bocsi, h kérdésen belül kérdezek.
2015. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem olyan nehez figyelni ra, hamar bele lehet jonni. Az eredete annyi, hogy valamelyik rabbi kitalalta, hogy igy legyen. A zsido vallasban rengeteg ilyen keritesnek nevezett torveny van, ami egy torai tilalmat ved. Nemelyik mondjuk eleg nevetsegesen hangzik. Pll szombaton nem szabad aratni a Tora szerint. De mi szamit aratasnak? Ha valaki letep 1 darab termest? Vagy ha az nem, akkor 10? Vagy 100 mar annak szamit? Ezert jott ra az a torveny, hogy akkor nem szabad szomabton novenyi reszekett letepni. Aztan valaki szombaton lovagolt es hogy osztokelni tudja a lovat, letepett egy agat. Igy hoztak azt a torvenyt is, hogy akkor szombaton lovagolni sem szabad.
2015. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
láttam a zsidókról egy filmet, amiben Hajós András is beköltözött hozzájuk, ott mintha olyan lett volna a szombat, h még villanyt se lehet felkapcsolni, meg tanulni se, kb. semmit. De a gyereknek egy szombat kiesés azért sztem durva, s bár egyik vallással sincs bajom, de ez nekem már sok igazából. mindegyik vallással van vmi baj, szóval én simán csak annyit mondok, h Istenben kell hinni, s normálisan kell élni.
2015. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni lehet. A villanyt felkapcsolni valoban nem, de pentek delutan felkapcsoljak a wc-ben, nappaliban es szombat este le. Tenyleg csomo mindent tilos, de egy ilyen szombat alatt jobban kipihenem magam, mint egy sima szabadnapon. Ilyenkor lelassul az elet, relaxalunk, olvasunk, beszelgetunk, tarsasozunk... Ilyenkor nincs facebook, tv, munka. Szerintem nagyon jo hatassal van egy csalad eletere.
2015. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!