Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Elég nagy ásványvíz fogyasztó...

Elég nagy ásványvíz fogyasztó vagyok, de amit ma vettem, rá volt írva, hogy pH 7,4 (Enyhén lúgos). Na most nem tudom mennyire természetes ez, nem semlegesnek kellene lennie? Vagy még 1 kérdés: A csapvizeknek mennyi a pH-juk?

Figyelt kérdés
Vagy ez mindenhol változó? (Természetesen MO-n belül). Ha valaki tudna linkelni egy webcimet vagy valamit bemásolni ide, ami erről szól azt megköszönném!
2010. febr. 2. 20:38
 1/3 anonim válasza:

Az ivóvíz ideális pH-értéke: 7. Ha a pH-érték 7-nél nagyobb, lúgos közegre, ha 7-nél kisebb, savas közegre utal. A bőr számára az ideális pH-érték 5,5.A szénsavas üdítőitalok (limonádék) pH-értéke 4,5-5, a valódi ásványvizeké 9, vagy magasabb, az ivóvíz ideális pH-értékétől mindkét esetben eltér.


Ezt találtam csak róla. Remélem tudtam segíteni. :)

2010. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hohó itt van egy nagy tévedés én vízkémikus vagyok 9-es pH-jú víz az túl lúgos nem egészséges!8,2 pH a maximum iváshoz! A 7,4-es pH az jó ivásra enyhén szódabikarbónás víz az.Az összetételében biztos meg van hogy HCO3 és Na több van benne. A vízvezetéki vízek 7 +-0,1pH-júak.
2010. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vízek összetétele minden területen változó attól függ hogy milyen rétegen megy át.Ha valamiből több van benne mint az átlag az az ásványvíz.Vannak lúgos vízek és savanyú vízek, a harmadik ásványvíz a keserűvíz.
2010. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!